• Головна
  • Без каналізації станеться екологічна катастрофа, - голова правління Гнідавського цукрового заводу
19:26, 12 серпня 2017 р.

Без каналізації станеться екологічна катастрофа, - голова правління Гнідавського цукрового заводу

Без каналізації станеться екологічна катастрофа, - голова правління Гнідавського цукрового заводу

Представники Гнідавського цукрового заводу занепокоєні повільними темпами спорудження каналізації в мікрорайоні Вересневе.

Якщо міська влада не виконає зобов’язання і не здасть об’єкт до 25 серпня, Вересневе залишиться без каналізації, попереджає голова правління заводу Ростислав Новосад, - інформує Волинь24.

Нагадаємо, донедавна Гнідавський цукровий перекачував фекальні відходи із помешкань Вересневого та Гіркої Полонки, накопичення яких на полях фільтрації призвело до поширення в мікрорайоні неприємних запахів.

«Ще в квітні йшла мова про те, що на Вересневому треба збудувати гілку каналізації, яка роз’єднає стоки заводу та фекальні зливи з помешкань. Завод з свого боку зробив немало для ліквідації запахів: провели очистку полів, обкопали їх, щоб не було несанкціонованих скидів. Крім того, домовилися із місцевими фермерами про те, що вони будуть забирати відходи від виробництва біоетанолу. Для них барда – це корисний продукт, який будуть використовувати для підживлення ґрунту. Відповідно, жодного граму барди тепер не буде потрапляти на відстійники. Тобто, з свого боку ми виконали всі зобов’язання. Міська влада взяла на себе одну справу: прокласти трубу, щоб «забрати» в міську каналізацію фекалії з Вересневого. Але минуло чотири місяці, а роботи досі навіть не почали», – розповів Ростислав Новосад.

Нагадаємо, у травні тодішній в.о. мера Ігор Поліщук розповідав, що збудувати цю каналізацію можна було б і за тиждень, проте час затягують бюрократичні процедури, зокрема, проведення тендера на визначення фірми, яка прокладатиме труби. Як повідомляв головний інженер «Луцькводоканалу» Сергій Строк, така фірма уже визначена, проте тендеру не проводили.

Із 25 серпня на Гнідавському цукровому заводі починається сезон. До цього часу стоки заводу та мікрорайону Вересневе необхідно розділити: фекалії не можуть потрапляти на поля фільтрації, а виробничі води – у міську каналізацію, адже та не витримає настільки великих об’ємів.

25 серпня – критична дата, адже початок сезону на цукровому не можна відтермінувати ні на день.

«У нас є контракти із здавачами буряків, і графік розписаний на кожен день до кінця року. Якщо хоча б один день не приймемо буряк і не переробимо – зрушиться вся система роботи… Мені що, казати людям, щоб тримали буряки на полях до лютого? Мова йде не про десяток людей. Ми приймаємо буряки від господарств і фізичних осіб з 14 районів Волинської, Львівської, Рівненської та Тернопільської областей. І на цьому виробники зароблять близько півмільярда гривень!» – пояснив масштаби виробничого процесу Ростислав Новосад.

Занепокоєння у керівників заводу викликає той факт, що досі не почалися роботи із спорудження каналізації, а проект – ніхто так і не бачив.

«Наскільки мені відомо, проект побудови цієї гілки каналізації уже є і наразі проходить експертизу. Цікаво, що з нами ніхто нічого не погоджував, хоча до заводу проходить багато комунікацій – і каналізаційні труби, і труби для водопостачання… Куди планують «врізатися»? Чи не буде труба проходити по нашій території? Ми нічого не знаємо. Є якийсь «проект», який ніхто не бачив, а до роботи досі не приступили», – каже керівник заводу.

Ростислав Новосад пояснив, чому за жодних умов завод не зможе надалі приймати фекалії на поля фільтрації.

«Це не наша забаганка, на сьогодні є чіткі вимоги контролюючих органів, які заборонили нам приймати фекалії на поля фільтрації. Є припис екологічної служби, рішення комісії обласної ради, розпорядження облдержадміністрації, рішення громадських слухань і ми зобов’язані дотримуватись цього.

Тому з 25 серпня ми припиняємо перекачувати каналізаційні стоки із Вересневого. Якщо влада не збудує до того часу каналізацію – станеться екологічна катастрофа. Ми неодноразово попереджали про це, писали лист ще два місяці тому, і готуємо чергове звернення до міськради з проханням серйозно поставитися до виконання взятих ними зобов’язань», – резюмував представник заводу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сморід #завод
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...