18:19, 26 серпня 2017 р.
«Art Jazz Cooperation» у Луцьку: день перший (ФОТО)
Бути вільними, як птахи, закликали лучан під час незабутніх виступів джазових виконавців з різних країн та континентів у Луцькому замку.
Перший день фестивалю «Art Jazz Cooperation» зібрав поціновувачів якісної музики у стінах Луцького замку 25 серпня, - пише ІА Волинські Новини.
Ювілейний десятий міжнародний джаз-фестиваль «Art Jazz Cooperation» триватиме протягом трьох днів 25-27 серпня у Луцькому замку, тож лучани матимуть достатньо часу, аби насолодитися інтелектуальною музикою.
Офіційно відкривали фестиваль організатори Віктор Грисюк, Олег Баковський, виконувач повноважень Луцького міського голови та Генеральний консул Республіки Польща в Україні Вєслав Мазур.
Так, Вєслав Мазур зізнався, що йому приємно бути присутнім під час десятого джазового фестивалю у Луцьку. Він привітав лучан з 932 річницею першої писемної згадки про місто від імені генерального консульства та усіх громадян Польщі. Генконсул зичив, щоб Луцьк надалі розвивався, рухався у напрямку Європи та був лідером серед українських міст, а Україна аби була вільною та незалежною державою. Він подякував організаторам фестивалю, зауваживши, що про джаз не говорять, джаз слухають.
Віктор Грисюк розповів, що цей фестиваль став одним із найскладніших у плані організації, оскільки триватиме протягом трьох днів та збере найбільшу кількість учасників зі різних країн світу. Він зауважив, що погода у ці дні сприяє фестивалю, тож лучанам буде приємно провести літо з джазом.
Олег Баковський подякував від імені Луцького джаз-клубу усім спонсорам фестивалю та волонтерам. Він побажав фестивалю розвитку та розвитку стосунків між Польщею та Україною як у музиці, так і в економіці. Організатор фестивалю, офіційно відкривши фестиваль, побажав, аби у лучан «усе в житті було джаз».
Відкрив перший фестивальний день виступ молодого естрадно-джазового колективу «Minimal Groove Band» з Білорусі. У запальному виступі пролунали відомі джазові стандарти. Колектив постійно експериментує та пробує себе в різних стилях джазу – від свінгу до фанку. Склад колективу поєднує у собі молодість та досвід, часто поповнюється новими музикантами. Метою колективу є пропаганда джазової музики серед молоді.
До слова, під час фестивалю у Луцькому замку можна не лише насолоджуватися якісною музикою, а й скуштувати смачної випічки, випити запашної кави, перенести свої емоції від музики на папір, розфарбувавши велетенські джазові розмальовки чи відправити лист з ексклюзивною поштовою маркою з логотипом фестивалю.
Наступними на сцену фестивалю вийшли RodeoFM, проект, що об’єднує виконавців з Німеччини, Японії та України та виконує музику у стилі кантрі. Публіку музиканти закликали не соромитися танцювати, адже музика кантрі – це, переважно, танцювальні мелодії.
Третім виступив міжнародний джазовий проект, створений у Берліні, Evgeniy Pugachov European Quartet. Гітарист Євген Пугачов, який зараз мешкає у Берліні, вже не вперше приїздить до Луцька, а в перший день фестивалю він зіграв також у складі RodeoFM. Раніше він виступав з найвідомішими джазовими музикантами країни. Музикант зізнався, що йому приємно привозити щоразу нові проекти до Луцька та виступати у стінах замку.
До складу Evgeniy Pugachov European Quartet входять музиканти з Польщі, Канади та України. Колектив виконує неповторні авторські композиції у стилі сучасного джазу. Родзинкою виступу стала участь луцьких музикантів, зокрема саксофоніста Тараса Баковського, який нині проживає у Вроцлаві (Польща). Ще одним сюрпризом став «сімейний джем-сейшн», до якого долучився також батько музиканта Олег Баковський. Evgeniy Pugachov European Quartet разом з луцькими джазменами виконав композицію на відому українську пісню «Черемшина» у аранжуванні Тараса Баковського.
Завершальним у цей день став виступ польського колективу The Lions. Колектив, що виконує регі з елементами джазу, виступав на фестивалях у різноманітних країнах світу – від Бразилії до Кореї. Музиканти запросили глядачів не сидіти на місці, а танцювати біля сцени. Неординарному польському колективу вдалося змусити луцьку публіку відриватися під енергійні композиції. Одну з пісень присвятили річниці Незалежності України – у ній йдеться про те, що потрібно бути вільним, наче птах.
Завершили перший фестивальний день традиційним джем-сейшном, під який продовжувала танцювати публіка.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
live comments feed...