00:46, 6 вересня 2017 р.
Чого очікувати волинянам від субсидій?
Уряд вніс низку змін у правила нарахування житлових субсидій. Як нараховуватимуть субсидію волинянам? Хто матиме право на її отримання? Чи будуть відшкодовувати гроші за зекономлену субсидію?
Про це розповіла Волині 24 директор департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод .
ДОХОДИ ГРОМАДЯН ВРАХОВУВАТИМУТЬ НЕ ЗА УВЕСЬ РІК
За словами Оксани Гобод, тепер при розрахунку розміру субсидії будуть враховувати доходи громадян не за попередній рік, а за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартал 2017 року.
«Ця зміна враховує більш реальні доходи населення. Для того, щоб врегулювати розмір субсидії, зокрема, збільшити її чи зменшити, беруться більш наближені показники», - розповіла чиновниця.
Інформацію про доходи, як раніше, будуть надавати не волиняни, а Державна фіскальна служба. Оксана Гобод додала, що такі зміни, швидше за все, не повпливають на кількість домогосподарств, які отримують субсидії.
СУБСИДІЮ НАДАВАТИМУТЬ НАВІТЬ БОРЖНИКАМ
«Раніше субсидія припинялася, якщо була заборгованість. Тепер отримати субсидію зможуть і ті споживачі, заборгованість яких не перевищує 340 гривень за два місяці», - розповіла директор департаменту соціального захисту населення ОДА.
З її слів, це позитивна зміна, адже були випадки, наприклад, коли люди лежали в лікарні і не могли заплатити 100 гривень, через що їм могли припинити надавати субсидію.
«Це було соціально несправедливо. Тепер ми можемо попередити людину, що якщо вона не сплатить борг, то субсидію можуть призупинити. Після сплати субсидію відновлять», - додала Оксана Гобод.
ЗА НЕВИКОРИСТАНІ СУБСИДІЇ МОЖНА ОТРИМАТИ ГРОШІ
Невикористану суму субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення можна буде отримати грішми.
За словами Оксани Гобод, для цього волиняни мають написати відповідну заяву. Таким чином відшкодувати можна до 700 гривень.
«Якщо зекономили більше, то ми все одно зможемо заплатити максимально 700 гривень. Можна звернутися й за відшкодуванням 5 гривень, але це, скажу чесно, недоцільно. Поки напишеш заяву, поки прийдуть нарахування», - поділилась вона.
Також грошові відшкодування за зекономлені субсидії зможуть отримати ОСББ та житлово-будівельні кооперативи.
«Раніше цей момент не був узаконений», - додала чиновниця.
СУБСИДІЮ ПРИЗНАЧАТИМУТЬ АБО ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ, АБО ЗА ПРОПИСКОЮ
Відповідно до змін, субсидія не призначатиметься одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
«Раніше не було чітко визначено, тому й закон трактували по-різному. У нас таких прецедентів не було, але, напевно, у якомусь з населених пунктів була така практика. Тому цей пункт чітко прописали», - зауважила директор департаменту соціального захисту населення ОДА.
ЗМЕНШИЛИСЬ НОРМАТИВИ ГАЗУ НА ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ ТА ПІДІГРІВ ВОДИ
Оксана Гобод зазначила, що діятимуть й нові соціальні нормативи на газ. Зокрема, на користування газовою плитою для приготування їжі на особу визначили 3,3 м куб газу; на одну особу на приготування їжі і підігрів води – 5,4 м куб; на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м куб.
«Ці нормативи визначались ще за часів Радянського Союзу і не змінювались, вони були завищені та не стимулювали до економії. Тепер фахівці визначили, скільки реально сім’я використовує газу», - розповіла чиновниця.
«Наскільки ці зміни позитивні, або ж негативні, можна буде судити лише після зроблених перерахунків», - підсумувала Оксана Гобод.
Розмовляла Надія МІЩУК («Волинь24»)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
22:29
4 грудня
live comments feed...