• Головна
  • Майже 2000 абітурієнтів стали спудеями СНУ
19:25, 9 вересня 2017 р.

Майже 2000 абітурієнтів стали спудеями СНУ

Кроком в майбутнє освіти і майбутнє України для студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки назвали день інавгурації нового навчального року, яка відбулася 9 вересня у Луцьку, - повідомляють Волинські новини.

Поблизу головного корпусу СНУ імені Лесі Українки новий навчальний рік оголосив відкритим ректор Ігор Коцан .

Майже 2000 абітурієнтів стали спудеями СНУ, фото-1

Митрополит Луцький та Волинський Михаїл благословив першокурсників та магістрів на успіхи в навчанні. Він зауважив, що, зробивши крок у приміщення університету, студенти зробили крок у майбутнє освіти та у майбутнє України, адже обрали свій найкращий український ВНЗ. Він подякував студентам, за те, що, як справжні патріоти, не спокусилися на безплатні польські чи дорогі англійські університети.

Митрополит наголосив, що ніхто не підтримає українську науку, якщо її не підтримуватимуть український професор та український студент. Він закликав на студентів Боже благословення. Побажавши успіхів у навчанні та особистому житті та зичив, аби Господь дав нам перемогу над агресором та над людськими немочами, адже сильна людина – та, яка може перемогти себе.

Після покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку велелюдна хода студентів усіх факультетів та інститутів університету вирушила проспектом Волі та вулицею Винниченка до стадіону СНУ. Нині 1715 юнаків та дівчат стали першокурсниками найстарішого та найбільшого вишу Волині, а 1315 студентів вибороли право стати магістрами. Тих, хто став зразком самопожертви заради нашого майбутнього, загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Майже 2000 абітурієнтів стали спудеями СНУ, фото-2

Текст обітниці студента СНУ імені Лесі Українки виголосила студентка першого кусу факультету філології та журналістики Ірина Загорська .

Ректор університету професор Ігор Коцан зазначив, що добрим знаком став початок навчального року разом з дією Угоди про асоціацію України та ЄС та разом з введенням в дію безвізового режиму. Він наголосив, що університет багато років тому обрав європейський вектор розвитку, навчання у ньому відбувається за європейськими традиціями, випускники отримують диплом європейського зразка. Ректор подякував від імені університету Героям, які зараз стоять на захисті вітчизни від агресора.

Першокурсникам він нагадав про правила успішних людей: потрібно бути креативним і творчо мислити, навчитися обходити обмеження, використовувати свої, нетрадиційні рішення.

Оскільки університет пишається, що серед його студентів та працівників є люди, які відстоюють територіальну цілісність України, до слова запросили студента факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Юрія Собчука та доцента кафедри політології Тараса Літковця . Юрій Собчук зазначив, що усіх повинна об’єднувати спільна мета – вільна, незалежна та соборна Україна. Також потрібно пам’ятати про тих, хто віддавав життя за незалежність України. Одним з таких став студент СНУ Андрій Снітко , який у віці 18 років без вагань і сумнівів пішов боронити Україну.

Майже 2000 абітурієнтів стали спудеями СНУ, фото-3

Тарас Літковець зауважив, що сьогодні не лише день знань, а й день молоді, краси та спорту і вся молодь та краса зібралася на стадіоні СНУ. Він побажав, щоб найближчі 5 років у студентів були такими ж сонячними, як день інавгурації. Доцент зізнався, що в роки свого студентства несерйозно ставився до вивчення військової дисципліни, адже тоді ніхто не планував воювати. Через багато років виявилося, що в життя доведеться втілювати те, що вивчали на військовій кафедрі: викладач був першим заступником командира окремого штурмового батальйону. Отже, він закликав студентів з перших днів вивчати усі дисципліни.

Заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба повідомив, що студентам надзвичайно поталанило навчатися у цьому виші, який є одним з найкращих в Україні. Він висловив сподівання, що студенти пронесуть сонячний настрій протягом усіх років навчання, а згодом будуватимуть Європу в Україні, таку країну, в яку їхатимуть з усього світу. Він закликав студентів пам’ятати про слова студентського гімну «радій, поки молодий».

Почесними гостями свята стали почесний консул України у Холмі Станіслав Адам’як та професор Державної вищої професійної школи у Холмі та кафедри міжнародних відносин та регіональних студій СНУ Анджей Вавринюк . Станіслав Адам’як зазначив, що цінує зв’язки університету з чисельними польськими вишами та підтримує польсько-українську співпрацю. Він зичив юним студентам, аби наука давалася їм легко та приємно, щоб вони отримували найкращі оцінки, а викладачам побажав великого задоволення від праці в університеті. Він передав подяку ректорові СНУ за співпрацю та підтримку праці почесного консула.

Майже 2000 абітурієнтів стали спудеями СНУ, фото-4

Станіславу Адам’яку вручили золотий нагрудний знак СНУ імені Лесі Українки, а Анджей Вавринюк отримав грамоту за вагомий внесок у розвиток міжнародної освітньої і наукової співпраці. Професор зауважив, що він сам є живим доказом того, що український диплом враховується в Європі. Так, свій перший диплом він отримав в Україні, а науковий ступінь – у Польщі.

Ігор Коцан вручив грамоти найкращим першокурсникам цього року за успіхи у складанні ЗНО та спортивні досягнення.

Церемонію інавгурації нового навчального року завершили випусканням синіх та жовтих повітряних кульок у небо.

Майже 2000 абітурієнтів стали спудеями СНУ, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СНУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...