• Головна
  • Виконком вирішив долю обваленого будинку на Рівненській, 109
17:58, 16 серпня 2012 р.

Виконком вирішив долю обваленого будинку на Рівненській, 109

Виконком Луцької міськради визнав будинок на Рівненській, 109 таким, що підлягає відновленню шляхом капітального ремонту.

Мешканці обурені таким рішенням, бо у ньому не йдеться про те, що багатоповерхівка ‒ в аварійному стані, й відселяти їх у нові помешкання не будуть, повідомляють "Волинські новини".

Під час засідання виконкому 16 серпня влада вирішила п’ятиповерхівку відбудувати, а мешканці пообіцяли, що поїдуть шукати правди у Кабінеті Міністрів України.

Діалог, що не вдався

Рішення виконкому передбачає відновлення будинку «шляхом капітального ремонту, згідно з розробленою проектно-кошторисною документацією».

Втім, мешканці з таким формулюванням не згідні й вимагають забезпечити їх новими оселями, про що зауважили у пропозиціях, надісланих на адресу заступника міського голови Лариси Соколовської й заявили безпосередньо під час засідання.

Лариса Соколовська наголосила, що пропозиції щодо подальшої долі будинку, щообвалився 10 червня цього року, надійшли від мешканців 3 і 4 під’їздів. «Вони просять звернутися до Кабміну на виділення грошей на придбання нових осель, не використовувати гроші виділені Кабміном на відновлювальні роботи», ‒ пояснила посадовець.

Соколовська одразу ж нагадала, що кошти, передбачені Кабміном на аварійно-відновлювальні роботи у п’ятиповерхівці, неможливо використати за іншим призначенням. Луцький міський голова Микола Романюк також зауважив, що в Кабміні отримав відмову «в усній формі щодо придбання нових квартир».

Мешканець будинку Богдан Климко поцікавився, чи доцільно реконструювати багатоповерхівку, залишковий термін експлуатації якої 9 років і яка не відповідає чинним санітарно-технічним вимогам.

На це Соколовська відповіла, що законодавство, що передбачає перебудову «хрущівок», існує, але не виконується, бо не підкріплене фінансуванням, тож «ставити питання про доцільність не варто». Водночас посадовець додала, що мешканці будинку не дають доступу працівникам, які мають провести укріплення стін першого і другого поверхів, як це передбачено проектом капремонту.

Мешканці наполягали на тому, що їх не влаштовує текст проекту рішення, адже там немає ані слова про те, що будинок аварійний. «Якщо наш будинок не аварійний, то дайте газ, воду, світло, і я йду жити в свою квартиру!» ‒ вигукнула одна з мешканок п’ятиповерхівки.

Цікавилися мешканці будинку-руїни й тим, хто гарантуватиме безпеку проживання в будинку і його належний стан після проведення капремонту. Також апелювали до головного архітектора, аби він розповів, чи є потреба ремонтувати п’ятиповерхівку.

Начальник управління капітального будівництва Луцької міської ради (його фахівці – автори проекту рішення, ‒ «ВН») Леонід Карабан пояснив, що після ремонту будинок буде введений в експлуатацію, і гарантувати безпеку проживання в ньому буде установа, фахівці якої розробили проект капремонту. «Щоб ви знали: відбудовувати завжди важче, ніж будувати, але кошти передбачені на відбудову», ‒ наголосив чиновник і додав, що проектом відновлення багатоповерхівки передбачено не лише укріплення стін, заміна вікон, даху тощо, а й ремонт квартир, під час якого нібито врахують усі побажання мешканців.

Карабан також нагадав, що загальна кошторисна вартість робіт з відновлення будинку ‒ 12 мільйонів 445 тисяч гривень.

Головний архітектор міста Юрій Казмірук на прохання прокоментувати доцільність відновлення будинку заявив: «Ви мене питаєте в ранзі начальника управління? Я можу відповісти як працівник, як би це прикро не звучало, це не компетенція управління містобудування й архітектури. Як громадянин міста я маю свою думку, але це не предмет розмови на виконкомі. Проект рішення я візував, кажу відверто».

Рішення ухвалено. Конфлікт триває?

Луцький міський голова Микола Романюк, звертаючись до мешканців будинку, наголосив, що хотів би, аби вони отримали нові оселі, але «на жаль, це питання не вирішується, а життя іде».

Він доручив відповідальним за проведення ремонтних робіт чиновникам зустрітися з мешканцями будинку після 24 серпня і, враховуючи їх побажання, починати працювати.

Романюк наголосив, що, за планами, роботи мають початися ще наприкінці серпня, а завершаться в грудні.

Зрештою, виконком підтримав проект рішення. Реакція мешканців будинку на це була такою: «Ми не пустимо нікого в свої квартири! Ми поїдемо в Кабмін!»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...