• Головна
  • Чи вигідний лізинг нерухомості
11:52, 27 жовтня 2017 р.

Чи вигідний лізинг нерухомості

Чи вигідний лізинг нерухомості

Схема фінансового лізингу нерухомості українському покупцю майже невідома.

Лізинг нерухомості — незвична і ризикована практика, - пише Економічна правда.

Потенційний покупець обирає житло, лізингова компанія його купує і передає у користування лізингоотримувачу. Покупець зобов'язується платити лізингові платежі і тільки після виплати всієї суми отримує право власності.

Авансовий внесок становитиме 20-30% від вартості квартири. Лізингові платежі включатимуть частину суми погашення залишкової вартості житла, страхові виплати, 1,7-3% разової комісії, яка визначена лізинговою угодою, комунальні та інші платежі, пов'язані з експлуатацією квартири.

На відміну від оренди лізингоотримувач оплачує фіксовані ставки, передбачені договором, незважаючи на ринкову ситуацію.

Лізингові платежі не відрізняються за розміром від орендних, а переплата становить 8-15% на рік. Після закінчення дії лізингового договору нерухомість автоматично переходить у власність покупця.

Перевагою лізингу компанії називають захист покупця від афер.

Лізингодавець викуповує об'єкт нерухомості і є його власником до закінчення строку дії договору, тож усі ризики щодо оформлення права власності він бере на себе.

З лізингової угоди покупець може легко вийти, бо він не має боргових зобов'язань, як при іпотеці. Він може використовувати кредитні кошти для будь-яких інших операцій, тому що лізингова угода не проходить через Бюро кредитних історій.

Нерухомість переходить у власність лізингоодержувача тільки після виплати усієї суми.

Покупець лише користується нерухомістю, але не має права власності. Начебто логічно, але при купівлі квартири в кредит вона переходить у власність одразу, хоча й передається у заставу банку до повного погашення позики.

Оскільки прав власності у покупця нема, постає питання, чи можна робити ремонт у помешканні. Можна, але за згодою лізингодавця, і це не найбільша проблема. 

Орендодавець може взяти кредит під заставу квартири навіть на 29-й рік оренди. Якщо власник не погасить вчасно кредит, то лізингоотримувач не зможе оформити право власності. Аби такого не сталося, слід ретельно вивчати умови договору.

Цей сегмент економіки планує розвивати держава. Вона обіцяє фінансувати будівництво орендованого житла з правом викупу — на 15 років під 3% річних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нерухомість #лізинг #квартира #купівля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...