• Головна
  • Як вибрати "свого" лікаря: 10 підказок
19:24, 1 листопада 2017 р.

Як вибрати "свого" лікаря: 10 підказок

Як вибрати "свого" лікаря: 10 підказок

Часта зміна лікарів та бігання по різних медиках не дають позитивного результату, а навпаки можуть привести до негативних наслідків. Кожен мріє, щоб його лікар був досвідченим, чуйним, уважним, відповідальним, чесним.

Сайт УНІАН склав список із 10 підказок, скориставшись якими ви завжди зможете розпізнати непрофесіонала і шарлатана.

1. Хороший лікар вислуховує вас, не поглядаючи на годинник і не перебиваючи нескінченними «коротше». Він зважає не тільки на нюанси недуги, а й на ваш спосіб життя, характер роботи, ситуацію в сім’ї, спадковість – усе це впливає на те, як ви почуваєтеся.

2. Не відкидає зневажливо думку лікарів, у яких ви лікувалися. Неодмінно враховує результати попередніх аналізів і досліджень. Від лікаря, який не поважає своїх колег й погано про них відгукується, ліпше відразу втікати.

3. З порога не рекомендує модні засоби. Не призначає ліки, що їх мусово купувати тільки у визначеному місці і в певного продавця. Не скеровує на модні наддорогі курорти й не заявляє, що лікує все: від онкології до алкоголізму.

4. Повідомляє про себе розлогі відомості, навіть те, який інститут і факультет закінчив, де спеціалізувався, підвищував кваліфікацію, про що йдеться в його статтях та дисертації. Якщо у пацієнта серйозна хвороба й цілком імовірні екстрені ситуації, він запропонує пацієнтові номер телефону, за яким з ним можна порадитися у разі форс-мажору.

5. Не називає себе «вузьким спеціалістом». Дуже багато захворювань є граничними, тобто насилу втискуються у межі однієї лікарської спеціальності, тому лікар мусить бути широкоглядним. У країнах з високорозвиненою наукою і соціальною сферою (наприклад, у Німеччині, Швейцарії, Скандинавських країнах) відповідальні ескулапи вчаться все життя. Зазвичай вони мають широкий профіль, але спеціалізуються у трьох-чотирьох сферах.

6. Роз’яснює, чому призначає саме такі ліки, як, коли і навіщо треба заживати пігулки, проводити процедури. Причому робить це просто, мовою, зрозумілою вам.

7. Не потрапив у сітку лікувального і діагностичного «техніцизму». Для добре навченого, логічно мислячого лікаря хорошої клінічної школи навіть довершена апаратура – тільки інструмент, джерело отримання допоміжної інформації про хворобу. Він не призначить лікування наосліп, тільки з огляду на результати УЗД або томограми, але проаналізує, порівняє їх з результатами інших обстежень.

8. Не ображається й не обурюється, якщо дізнається, що ви переперевіряєте його діагноз і призначення в інших фахівців. 

9. Не цинік. Для нього пацієнт не джерело «піастрів», а людина, яка терпить муку. Хороший лікар не вдається до завуальованого здирництва, не залякує: мовляв, якщо негайно не почати дорогого «авторського» лікування, недуга призведе до тяжких ускладнень. 

10. Педантичний і делікатний у фінансових питаннях, вдається до послуг касира-адміністратора, уникає «чорного налу». Не вимагає нічого, окрім обумовлених сум.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #лікар #пацієнт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...