• Головна
  • Як захистити свої дані й техніку від кібератак? (ВІДЕО)
ПОРАДИ
14:21, 7 листопада 2017 р.

Як захистити свої дані й техніку від кібератак? (ВІДЕО)

ПОРАДИ
Як захистити свої дані й техніку від кібератак? (ВІДЕО)

Наприкінці жовтня хакери запустили “шкідливий код” із назвою Bad Rabbit, Держспецзв’язок радить бути пильними, бо скоро ймовірна нова хвиля кібератак. Власкор 0332 дбає про Вашу безпеку й пропонує добірку дієвих порад:

РОБІТЬ РЕЗЕРВНІ КОПІЇ

Всі важливі дані повинні мати резервні копії. Причому, фахівці з CERT-UA рекомендують зберігати особливо цінні дані в сховищах, які не підключені до інтернету. Це знизить шанси зловмисників дістатися до них, не маючи фізичного доступу до сховищ. Можна завести для цього окрему флешку, окремі файли можна копіювати на хмарні сховища на зразок гугл-диску чи dropbox.

ПИЛЬНУЙТЕ ФОРМАТИ

Рекомендуємо не відкривати файли з причепів, що мають розширення .zip та .exe. Іноді відправник (навіть ваш добрий приятель) може сам не знати, що прикріпив до листа заражене повідомлення. Також варто бути обачними при переході за посиланнями як від знайомих, так і від невідомих відправників.

ЗАБЛОКУЙТЕ ЦІ ЛІНКИ

Людському мозку характерно швидко охоплювати інформацію. Погодьтесь, що часто ми не помічаємо власних одруківок, адже для економії часу та сил мозок сприйняв те, що потрібно. Так, неуважність може зіграти злий жарт, бо покликання насправді можуть бути не такі звичайні як здалися на перший погляд. Вказані нижче ресурси вже розсерекретили: 

hxxp://urcho.com/JHGGsdsw6

hxxp://tatianadecastelbajac.fr/kjhgFG

hxxp://video.rb-webdev.de/kjhgFG

hxxp://themclarenfamily.com/kjhgFG

hxxp://webhotell.enivest.no/cuYT39.enc

hxxp://gdiscoun.org

Як захистити свої дані й техніку від кібератак? (ВІДЕО), фото-1

ОНОВІТЬ ОПЕРАЦІЙНУ СИСТЕМУ

Ділові люди часто відтерміновують процес оновлення, адже це робить комп'ютер недоступним на певний час. Однак надійний антивірус та інформаційне очищення техніки з необхідними оновленнями можна вважати половиною успіху в роботі з підвищення кібербезпеки. І хоч би як заперечували прихильники Microsoft, але Windows значно більш уразлива для злому і вірусів, ніж Mac OS або різні дистрибутиви Linux. Також можна стверджувати, що грамотно адміністрована мережа з Linux-комп'ютерів на підприємстві є захищенішою від атак, ніж мережа Windows-машин.

Нагадаємо, що вірус Bad Rabbit за доступ до зашифрованої інформації вимагав оплату у розмірі 0,05 біткоіна (трохи більше $281), повідомив Engadget. Пізніше Служба безпеки заявила, що її технічні спеціалісти зупинили подальше поширення вірусу, а цими днями представиники кіберполіції висловилися про можливі атаки знову. Докладніше у відео:

ТРЕНІНГ ПРО БЕЗПЕКУ: ТЕ, ЩО ВАЖЛИВО КОЖНОМУ ЛУЧАНИНУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кібербезпека #кібератака #захистданих #кіберполіція #вірус #хакери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...