• Головна
  • "Спочатку думай про малих" - план допомоги європейців
12:44, 8 листопада 2017 р.

"Спочатку думай про малих" - план допомоги європейців

"Спочатку думай про малих" - план допомоги європейців
Запропонований європейцями план допомоги ґрунтується на простому принципі: хочеш жити багато, спочатку думай про малий і середній бізнес.

Розвиток малого та середнього бізнесу – ознака прогресивної економіки, так вважають в передових країнах світу. Більшість політичних і економічних програм там відштовхуються від принципу "Think first small" ("Спочатку думай про малих"), - пише Укрінформ.

В Україні лише 20% ВВП продукується малим і середнім бізнесом, в Європі - 50-60%? 

Відчуваєте різницю? Саме тому запропонований Литвою план «Маршалла» передбачає фінансування підприємницького середнього класу в Україні.

Ініціатива передбачає, що починаючи з 2018 року протягом 10 років Україні в рамках програми Східного партнерства виділять сумарно 50 млрд. євро для заохочення малого і середнього бізнесу, тобто близько 5 млрд. євро щорічно.

За словами одного з авторів, колишнього прем’єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса, відмінність «плану Маршалла для України» полягає в тому, що кошти, надані за його умовами, мають бути спрямовані на малий і середній бізнес, тобто на реальний сектор економіки, а не на стабілізацію макрофінансової ситуації, як, наприклад, транші від МВФ.

Єврокомісар Йоханес Хан

Єврокомісар Йоханес Хан

Єврокомісар Йоханнес Хан

"Ми готові давати гроші, але не будемо давати їх без чітких критеріїв. Вибачте, що повинен це говорити, але рівень довіри не дуже високий, і тому ми платитимемо, коли щось буде зроблено", - заявив єврокомісар Йоханнес Хан.

Єврокомісар вважає, що Брюссель вже на даному етапі має інструменти для реалізації будь-яких подібних планів і скептично налаштований щодо необхідності затверджувати новий. Для залучення інвестицій потрібен не план, а зміна бізнес-клімату, вважає Хан. Сьогодні Україна посідає 76 місце в рейтингу Світового банку за умовами ведення бізнесу (Doing Business).

«Тобто Україні потрібно багато що зробити, щоб бізнес-середовище було більш привабливим», - пояснив єврокомісар.

Головною проблемою України європейські політики називають нездатність ефективно використовувати кошти, отримані від міжнародних донорів. Тому і пропонують за досвідом інших країн створити «спеціальну агентуру під егідою уряду та головних донорів, аби вона наглянула за втіленням в життя реформ, і гарантувала, що всі плани втілюються в життя прозоро та що в місцевих корупціонерів немає можливості повпливати на проекти».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#РадаЄвропи #малийісереднійбізнес #транші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...