ЕКСКЛЮЗИВ
14:35, 21 листопада 2017 р.
Лучанам допомагають встановити індивідуальні газові лічильники (ВІДЕО)
ЕКСКЛЮЗИВ
Газорозподільні компанії вже встановили індивідуальні лічильники газу замість загальнобудинкових вузлів обліку в двох багатоповерхових будинках у Луцьку, — про це власкор 0332 довідався на прес-конференції у луцькому Центрі енергоефективності та енергозбереження.
Засади такі: учасники ОСББ платять за лічильник, а «Волиньгаз» — за його встановлення.
На оснащення двох багатоповерхівок використали кошти пілотного проекту зі спільного (разом з жителями будинків) фінансування. Луцькі ОСББ зможуть на умовах співфінансування разом з ПАТ «Волиньгаз» встановити індивідуальні газові лічильники.
Технічний директор ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт відзначив: «Перший етап нашого співфінансування з мешканцями — три будинки в Луцьку. Один будинок ми вже закрили. Додатково були виділені бригади. Після першого етапу нашої співпраці ми маємо ще 11 будинків, з якими працюємо".
За словами Сергія Галянта, від Луцька уже відправили лист із обгрунтуванням щодо встановлення індивідуальних лічильників. Адресат — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Голова місцевої Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Сабатюк підтримує ідею встановлення індивідуальних лічильників, замість загальнобудинкових. Лучанка починала шлях енергоефективності свого будинку з установлення індивідуального теплового пункту понад п'ять років тому.
Вона є лідером думок серед багатьох інших луцьких ОСББ і доступно пояснює прості правила, що варто перетворити на звички, зокрема щодо економного енергоспоживання та екологічно привітного стилю життя, навіть на прикладі того, яку лампу обрати.
ВІДЕОКОМЕНТАРІ СЕРГІЯ ГАЛЯНТА і ЮЛІЇ САБАТЮК
"Без обліку природних ресурсів, які ми споживаємо, будинок не зможе бути ні енергоощадним, ні енергоефективним як наслідок".
У цьому переконаний віце-президент Всеукраїнської ради голів ОСББ Роман Бондарук, який додав: "Усі ми розуміємо, що, на жаль, не зовсім коректний облік ведеться за допомогою загальнобудинкових лічильників".
НЕ ХОЧЕМО ПЛАТИТИ ЗА КОГОСЬ
Лучанка Оля активна у своєму ОСББ, що на проспекті Соборності, 4. Каже, що головною причиною погодитися на встановлення індивідуальних лічильників було рішення не платити за когось. Як і в багатьох багатоповерхівках, перший поверх приміщення здали в оренду, там є кафе і перукарня. "Ясна річ, що витрати відрізняються, ми не хочемо платити за когось. Хай буде чесно: скільки кожен використав, за стільки й відповідає" — пояснила лучанка.
Інженер Михайло мешкає неподалік, на Соборності, 22. Індивідуальний лічильник на газ уже був у будинку, коли в нього заселялися люди. Чоловік каже: "Для мене це певна свобода. Я вільний використовувати стільки, скільки мені потрібно, але й оплачую рахунки відповідно. Чому держава повинна встановлювати мені норму і тим паче, чому я мав би платити ще за когось?".
УСЕ ПОКАЗАЛИ ПЛАТІЖКИ
У помешканні Вікторії із проспекту Соборності, 13 всього двоє. Вона обмірковує встановлення індивідуального газового лічильника, бо досвід сусідки Галини показав: четверо мешканців платили за газ у чотири рази більше, доки не встановили лічильника. Держава нараховувала їм на одну особу такий обсяг спожитого газу, що де факто споживає вся родина упродовж місяця. "Все показали платіжки" — резюмувала Вікторія.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...