• Головна
  • Лучанам допомагають встановити індивідуальні газові лічильники (ВІДЕО)
ЕКСКЛЮЗИВ
14:35, 21 листопада 2017 р.

Лучанам допомагають встановити індивідуальні газові лічильники (ВІДЕО)

ЕКСКЛЮЗИВ

Газорозподільні компанії вже встановили індивідуальні лічильники газу замість загальнобудинкових вузлів обліку в двох багатоповерхових будинках у Луцьку, — про це власкор 0332 довідався на прес-конференції у луцькому Центрі енергоефективності та енергозбереження.

Лучанам допомагають встановити індивідуальні газові лічильники (ВІДЕО), фото-1

Засади такі: учасники ОСББ платять за лічильник, а «Волиньгаз» — за його встановлення.

На оснащення двох багатоповерхівок використали кошти пілотного проекту зі спільного (разом з жителями будинків) фінансування. Луцькі ОСББ зможуть на умовах співфінансування разом з ПАТ «Волиньгаз» встановити індивідуальні газові лічильники.

Технічний директор ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт відзначив: «Перший етап нашого співфінансування з мешканцями — три будинки в Луцьку. Один будинок ми вже закрили. Додатково були виділені бригади. Після першого етапу нашої співпраці ми маємо ще 11 будинків, з якими працюємо".

За словами Сергія Галянта, від Луцька уже відправили лист із обгрунтуванням щодо встановлення індивідуальних лічильників. Адресат — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Лучанам допомагають встановити індивідуальні газові лічильники (ВІДЕО), фото-2

Голова місцевої Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Сабатюк підтримує ідею встановлення індивідуальних лічильників, замість загальнобудинкових. Лучанка починала шлях енергоефективності свого будинку з установлення індивідуального теплового пункту понад п'ять років тому.

Вона є лідером думок серед багатьох інших луцьких ОСББ і доступно пояснює прості правила, що варто перетворити на звички, зокрема щодо економного енергоспоживання та екологічно привітного стилю життя, навіть на прикладі того, яку лампу обрати.

ВІДЕОКОМЕНТАРІ СЕРГІЯ ГАЛЯНТА і ЮЛІЇ САБАТЮК

"Без обліку природних ресурсів, які ми споживаємо, будинок не зможе бути ні енергоощадним, ні енергоефективним як наслідок".

У цьому переконаний віце-президент Всеукраїнської ради голів ОСББ Роман Бондарук, який додав: "Усі ми розуміємо, що, на жаль, не зовсім коректний облік ведеться за допомогою загальнобудинкових лічильників".

НЕ ХОЧЕМО ПЛАТИТИ ЗА КОГОСЬ

Лучанка Оля активна у своєму ОСББ, що на проспекті Соборності, 4. Каже, що  головною причиною погодитися на встановлення індивідуальних лічильників було рішення не платити за когось. Як і в багатьох багатоповерхівках, перший поверх приміщення здали в оренду, там є кафе і перукарня. "Ясна річ, що витрати відрізняються, ми не хочемо платити за когось. Хай буде чесно: скільки кожен використав, за стільки й відповідає" — пояснила лучанка.

Інженер Михайло мешкає неподалік, на Соборності, 22. Індивідуальний лічильник на газ уже був у будинку, коли в нього заселялися люди. Чоловік каже: "Для мене це певна свобода. Я вільний використовувати стільки, скільки мені потрібно, але й оплачую рахунки відповідно. Чому держава повинна встановлювати мені норму і тим паче, чому я мав би платити ще за когось?".

УСЕ ПОКАЗАЛИ ПЛАТІЖКИ

У помешканні Вікторії із проспекту Соборності, 13 всього двоє. Вона обмірковує встановлення індивідуального газового лічильника, бо досвід сусідки Галини показав: четверо мешканців  платили за газ у чотири рази більше, доки не встановили лічильника. Держава нараховувала їм на одну особу такий обсяг спожитого газу, що де факто споживає вся родина упродовж місяця. "Все показали платіжки" —  резюмувала Вікторія.

МІНЕНЕРГО ПРОПОНУЄ РОЗРАХОВУВАТИ ЦІНУ ГАЗУ ДВІЧІ НА РІК.

ЗАОЩАДЖУВАТИ ЗРУЧНО: 8 ПОРАД ПРО ТЕПЛО Й ГАЗ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ #економія #лучани #лічильники #індивідуальнийлічильник #Волиньгаз #ОСББ #Сабатюк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...