12:03, 23 листопада 2017 р.
Куди найкраще інвестувати кошти середньому класу
За даними Нацбанку, у 2017 році українці зберігали вдома від 40 до 60 млрд. доларів. На депозитах у банку було біля 15 млрд. доларів.
Експерт з сімейного бізнесу вказав, куди найкраще інвестувати свої заощадження середньому класу українців, - пишуть ТЕКСТИ.org.ua.
«90% людей можуть інвестувати гроші з найменшими ризиками у депозит. Зараз державні банки пропонують кошти під 3-4% річних у доларах. Якщо говорити про гривневі депозити, то там ставки приблизно у 3-4 рази вищі, але вищі ризики через девальвацію. Тому у гривні рекомендую зберігати гроші тільки на короткострокові (до 1 року) покупки. У такому випадку немає сенсу міняти гроші на валюту, а потім навпаки», - стверджує сімейний фінансовий радник Любомир Остапів, засновник соціального проекту «Сімейний бюджет».
УКРАЇНСЬКИЙ МАЛИЙ БІЗНЕС РОЗРАХОВУЄ НА ЗНАЙОМИХ, А НЕ НА БАНКИ
Інвестувати в бізнес можна, коли ви є експертом у галузі, в яку інвестуєте. «Це може бути будь-яка сфера. Наприклад, якщо ви були топ-менеджером у сільському господарстві, то можете спробувати створити власну органічну ферму, яка приноситиме прибуток», - каже фінансовий радник.
Любомир Остапів виділяє три перспективні, на його думку, галузі для інвестування:
- Енергоощадні технології (користуються популярністю через «зелений тариф», який діє в Україні на альтернативну енергетику);
Є ТАКИЙ БІЗНЕС: ПІДКОРИТИ СОНЯЧНУ ЕНЕРГІЮ
- Сільське господарство (переробка та експорт харчових продуктів. Це в першу чергу ягоди, овочі, мед, горіхи, які експортуються у країни ЄС);
- Навчальні проекти (дитячі садочки, IT-курси для дорослих, приватні школи і т.д).
ВІДПОВІДАЛЬНИЙ БІЗНЕС: ВЧИМОСЯ НА ПРИКЛАДАХ ЛЬВОВА
Щодо джерел інвестицій, то українці рідко беруть кредити у банках. Переважно гроші на відкриття бізнесу – це або власні заощадження, або позики у друзів чи родичів.
«Практика, коли родина чи друзі дають гроші на відкриття власного бізнесу, є поширеною у країнах Західної Європи та Америки. Щодо України, то в мене такої статистики немає, але нещодавно на бізнес-школі в Одесі розмовляв з підприємцями. Їх було 27 чоловік, кредити в банку з них взяли лише одиниці», - визнає Остапів.
Українці не довіряють банкам і все рідше інвестують заощадження у бізнес. На сьогодні "прогоріти" значно легше, чим отримати бажаний прибуток.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...