• Головна
  • Чи варто купувати ліки через інтернет
15:49, 27 листопада 2017 р.

Чи варто купувати ліки через інтернет

Чи варто купувати ліки через інтернет

У наш час в інтернеті можна купити все: їжу, взуття, одяг, іграшки, квитки в театр і на літак, книги. А ліки? З ними все не так просто, як здається, хоча, набравши в пошуковику назву будь-якого медикаменту, ви напевно побачите десятки пропозицій.

Про те, чи варто купувати ліки через інтернет, інформує "Sundaynews".

В цілому не варто, але іноді можна?

З продажем ліків через інтернет справи йдуть таким чином. За законом продавати таким способом медпрепарати не можна. Що ж тоді пропонують численні сайти?

Є кілька варіантів. Продажем ліків можуть займатися віртуальні організації з єдиним контактом у вигляді мобільного телефону. Зрозуміло, що діють вони незаконно і ставати їхнім клієнтом ризиковано.

Але відгукуватися на запити в інтернеті можуть і справжні аптеки. У великих аптечних мереж і багатьох одиночних аптек є власні сайти, на яких можна ознайомитися з асортиментом ліків і навіть щось замовити додому.

Доставка можлива тільки у відношенні так званих медичних виробів - тонометрів, термометрів, бинтів, пластирів, милиць та ін. Рідше можна замовити і ліки, але для замовлення потрібна копія рецепта.

Найчастіше щодо медпрепаратів працює схема: вибрав і замовив на сайті, викупив в зручній для себе реальній аптеці. В такому випадку можна бути впевненим, що потрібний засіб в наявності.

Там суцільні підробки?

Навколо продажу ліків через інтернет складається дивна ситуація: згідно із законом це заборонено. Дозвіл обговорюється давно, експерти вважають, що це необхідно: люди, які не мають можливості фізично відвідати аптеку (наприклад в маленьких населених пунктах), таким чином отримали б доступ до ліків.

Інтерпол недавно закінчив масштабну операцію, яка проводилася в 100 країнах по відношенню до продажу підроблених ліків через інтернет, і правоохоронці попереджають: віртуальні аптеки не те що існують - вони є головними розповсюджувачами підроблених ліків. Підробки продають 9 з 10 таких аптек.

Згодом, дистанційно можна буде пропонувати тільки безрецептурні препарати, робити це зможуть тільки реально існуючі аптеки (тобто віртуальні не зможуть існувати в принципі), а доставляти - кур'єри зі спеціальною освітою.

Таким чином, купити щось без особистої присутності в аптеці буде можна - наприклад, якщо людина фізично не може до неї дістатися. Однак не цілком зрозуміло, як це допоможе жителям далекого села, куди навряд чи поїде кур'єр.

Як зараз можна купити ліки за допомогою інтернету

  • Вибирайте сайти аптек, які є в реальному житті - ви їх бачили, бували в них, можливо, маєте їх дисконтні карти. Тобто не сумніваєтеся, що це справжня аптека з юридичною і фактичною адресою, ліцензією, стаціонарними телефонами та ін.
  • Хороша ознака - не пропонують купити без рецепта серйозний препарат, коли ви знаєте, що він рецептурний. Якщо на просторах інтернету ви зустріли пропозицію купити щось рідкісне або дуже серйозне, не ризикуйте - ніякої гарантії безпеки в цьому випадку вам ніхто не дасть. Це незаконно і великий ризик для вас.
  • Корисно подивитися, що і на яких умовах пропонує аптека. Надійна не стане торгувати дистанційно препаратами, щодо яких є обмеження, сильнодіючими або тими, які застосовуються в стаціонарах. Ще одна ознака, яка повинна насторожити, - це обмежений асортимент, в якому тільки серйозні медпрепарати і немає безрецептурних, добавок типу вітамінів, медичних засобів на кшталт тонометрів і завжди необхідних дрібниць (на них звичайні аптеки роблять серйозну виручку, а безрецептурка - це 60 відсотків прибутку).
  • Препарати, які вимагають особливих умов зберігання або транспортування, надійна аптека не запропонує до продажу дистанційно, тому що доставка буде проблематичною. У таких зазвичай діє правило замовлення з наступним викупом в стаціонарній аптеці. Це взагалі принцип, який відрізняє надійну аптеку від віртуальної, яка ні за що не відповідає.

Ліки хочуть продавати в магазинах. Навіщо?

В останні роки обговорюється не тільки дозвіл дистанційного продажу ліків, а й торгівля ними в магазинах. Чи добре це? Чи не буде процвітати самолікування?

Деякі ліки цілком безпечні при самостійному застосуванні, і немає нічого страшного, якщо вони будуть продаватися в звичайних магазинах. У світі щодо цього існує великий досвід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #медицина #інтернет #ліки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...