• Головна
  • Бізнес-порадник: звички-канати і що з ними вдіяти
21:06, 28 листопада 2017 р.

Бізнес-порадник: звички-канати і що з ними вдіяти

Бізнес-порадник: звички-канати і що з ними вдіяти

На початку незвичної діяльності ми змушені докладати певних зусиль: те, що називають виходом із зони комфорту. У людей, висловлюючись комп’ютерною мовою, просто немає готової програми, тож її необхідно сформувати. Така програма і є звичка, пояснює платформа нетверкінгу Welldone.

ЛІНИВА ЕКОНОМІЯ

Мозок постійно намагається економити зусилня, так запрограмована людина: задовольняти першочергові потреби і виживати. Тому мозок намагається перетворити в звичку будь-яку повторювану дію.

Чарльз Дахігг у своїй книзі про звички два великі абзаци приділив опису кожної дії, що складає процес "виїзд із гаражу на авто заднім ходом", однак коли це стало нормою для водія, він все влаштовує за лічені секунди і зовсім не замислюється про певний порядок дій, не вагається, чи не забув щось. Тобто звички бувають різних рівнів складності, головне - повтор.

Як писав Хорас Манн, звичка подібна канату – ми в'эмо її день за днем, по одній пасмині, доки врешті у нас не вистачає сил розірвати її.

Бізнес-порадник: де шукати мотивацію у Луцьку

БІОЛОГІЯ ЗВИЧКИ

У мозку людини налічується близько ста мільярдів нейронів. Кожен нейрон пов’язаний відростками з величезною кількістю інших нейронів, які, в свою чергу, пов’язані з наступними групами і т.д. Таким чином формуються наявність розгалуженої мережі зв’язків або нейронних шляхів, по яких передаються хімічні та електричні сигнали. Ці шляхи формуються протягом усього життя.

Чим досвідченіша людина, чим активніше їїфізичне, інтелектуальне, ментальне і духовне життя, тим більше таких зв’язків формується і тим більше розвинений їїмозок. Коли ми стикаємося з новою для нас ситуацією, ми відчуваємо труднощі з її вирішенням, так як наш мозок потребує додаткового часу на те, щоб сформувати нові нейронні шляхи.

Ми перестаємо помічати величезну частину наших звичок, бо вони, де-факто, і є ми.

Роботодавцеві: оцініть свою команду незамиленим оком (практичні поради)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#звички #мозок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...