09:51, 4 вересня 2012 р.
Соціальну захищеність інвалідів контролює волинська прокуратура
У прокуратурі області під головуванням прокурора області Андрія Параки відбулося розширене засідання колегії, на якому обговорено стан правозахисної та представницької діяльності у сфері соціальної захищеності пільгової категорії громадян, у тому числі постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та інвалідів. Про це «Перець Волинський» повідомили у прес-службі прокуратури області.
У засіданні колегії взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Ющак, керівники обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, головного управління Пенсійного фонду України в області, управління охорони здоров'я облдержадміністрації, а також начальники структурних підрозділів апарату прокуратури Волині, міські, районні, міжрайонні та прирівняні до них прокурори.
Відкриваючи засідання колегії, прокурор області Андрій Парака наголосив, що правозахисна діяльність у сфері додержання прав і свобод соціально незахищених верств населення є одним із головних пріоритетів у роботі органів прокуратури.
У Волинській області нараховується понад 78 тисяч інвалідів, у тому числі понад 6 тисяч дітей-інвалідів.
На Волині створена та діє розгалужена мережа органів державної виконавчої влади, установ та закладів, які мають повсякденно опікуватися правами інвалідів та покликані реалізовувати державну політику у цій сфері правовідносин.
Проте проведені прокурорами перевірки засвідчили недостатність системної роботи щодо реабілітації інвалідів та їх належного соціального захисту.
Існує проблема з фінансуванням заходів на забезпечення соціальної захищеності інвалідів. Мають місце випадки отримання працівниками органів охорони здоров'я від осіб пільгової категорії плати за надання послуг під виглядом благодійних внесків. За таким фактом 16 серпня 2012 року порушено кримінальну справу.
Не повною мірою забезпечується право інвалідів на санаторно-курортне оздоровлення, не усюди створено належні умови для доступу людей з інвалідністю до об'єктів житлового і громадського призначення, користування громадським транспортом.
Зокрема, не забезпечено пандусами 3 будівлі установ соціального захисту населення та 180 закладів охорони здоров’я.
Не в повному обсязі забезпечується потреба інвалідів у транспортних засобах та засобах реабілітації.
Мають місце порушення органами влади та місцевого самоврядування прав дітей-інвалідів. Через такі порушення батьки та опікуни цих дітей позбавляються можливості вчасного отримання соціальних допомог.
Органами опіки та піклування не вживаються достатні заходи щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не завжди з'ясовується наявність у таких дітей житла, не забезпечується закріплення та збереження його за дітьми.
З метою усунення цих та інших порушень органами прокуратури області на захист прав і свобод дітей пільгової категорії упродовж 2012 року внесено 32 документа реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 18 посадових осіб. Поновлено права майже 1300 дітей, у їх інтересах відшкодовано понад 170 тисяч гривень пенсій, стипендій, соціальних виплат та допомог.
Підводячи підсумки засідання, прокурор області Андрій Парака наголосив, що завданням прокуратури є поновлення та захист прав інвалідів та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Прокурори принципово реагуватимуть на наявні порушення закону, проте задля досягнення реальних результатів у сфері соціального захисту пільгової категорії громадян необхідні зусилля усіх органів державної влади та місцевого самоврядування.
За результатами колегії розроблено заходи, спрямовані на усунення порушень прав та покращення стану соціального захисту інвалідів і постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС волинян.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
live comments feed...