• Головна
  • ТОП-5 книжок для зимового читання
21:14, 3 грудня 2017 р.

ТОП-5 книжок для зимового читання

ТОП-5 книжок для зимового читання

Уявляючи​ ​зимові​ ​вечори,​ ​​певно​ ​кожен​ ​згадає​ ​присмак​ ​гарячого​ ​какао​ ​з цинамоном,​ ​приємну​ ​на​ ​дотик​ ​улюблену​ ​ковдру​ ​і​ ​тепло​ ​обігрівача.​ ​У осінньо-зимовий​ ​період​ ​далеко​ ​не​ ​щодня​ ​погода​ ​дарує​ ​можливість прогулятися.​ ​Дні​ ​стають​ ​коротшими​ ​та​ ​похмурішими.​ ​Від​ ​сірої​ ​вогкості хочеться​ ​сховатись​ ​у​ ​теплий​ ​халат,​ ​увімкнути​ ​настільну​ ​лампу​ ​і​ ​нарешті виділити​ ​час​ ​для​ ​​читання. Та​ ​що​ ​з​ ​чого​ ​почати?

Пропонуємо​ ​Вам підбірку книжок,​ які зігріють холодними зимовими вечорами, наповнять любов’ю, теплом, посмішками і навчать кожної миті радіти життю.

1. Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи

Данію часто називають країною, де живуть найщасливіші люди у світі. І все це завдяки хюґе. Особлива життєва філософія, що допомагає створити атмосферу спокою, тепла й гармонії та вчить радіти життю, навіть коли за вікном жахлива погода, день неймовірно короткий, а на роботі нескінченний потік завдань.

Як тільки не тлумачили хюґе: від «мистецтва створення затишку», «душевності», «насолоди від речей, що заспокоюють» до «какао під запалені свічки». Та хто може стати кращим провідником у всьому, що пов’язане з хюґе, ніж Мік Вікінґ? Мік — засновник і керівник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені, що роками досліджує данське життя.

У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, який робить данців найщасливішою нацією в світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців — завдання, що під силу лише Міку Вікінґу…

2. У країні сирних коників

“У країні сирних коників” — різдвяна казка зі Львова. Для дітей віком від 2 до 102 — усіх, хто досі вірить у Диво!

Різдвяний Львів з його ароматними смаколиками, гуцульські народні ремесла, захоплива історія про дівчинку Варварку, яка впродовж чарівної ночі напередодні Миколая мандрує на летючому ліжнику, потрапляє у різдвяні майстерні, знайомиться з Чорним Мольфаром і рятує Дух Різдва — все це помістилось у книгу розміром 30х30см.

Це мандрівка у світ унікальних різдвяних традицій і ремесел: разом з книгою ви навчитесь випікати миколайчиків, малювати гуцульські ікони на склі, ліпити сирних коників, в’язати солом’яних павуків, а також освоїте львівську говірку – для цього ми спеціально приготували ілюстрований словничок галицьких і гуцульських слів.

ТОП-5 книжок для зимового читання, фото-1

Художнє оформлення книги — це творчий експеримент трьох унікальних художників — Юлії Табенської, всесвітньовідомого графіка Олега Денисенка та іконописця Остапа Лозинського. Ця казка — спроба повернути стан свідомості, коли ти віриш у Диво і в тебе немає анінайменшого сумніву — подарунки приносить Миколай. Це спроба повернути відчуття неймовірного затишку, коли тобі так солодко жити у цьому світі, але ти ще не знаєш, що цей стан називається любов’ю.

3. Глінтвейн дорогою на Говерлу

«Глінтвейн дорогою на Говерлу» — це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. Її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки — «серце», «думки», «душа» і «гори» — це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму.

Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір — це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень — любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині — як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.

4. Жменька тепла для мами

Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?

5. «13 різдвяних історій» від українських письменників

Дзвiнка Матiяш, Костянтин Москалець, Софiя Андрухович, Галина Вдовиченко, Марiанна Кiяновська, Мар’яна Савка, Андрiй Бондар, Сергiй Жадан, Iрена Карпа, Христя Венгринюк, Оксана Луцишина, Лариса Денисенко, Андрiй Курков – кожен розповів свою різдвяну історію. «Різдво для кожного з нас, яке містить у собі значно більше сенсів, аніж традиційна картинка родинної ідилії – довкола столу з дванадцятьма стравами», – йдеться в анотації. Наприклад, Денисенко іронізує на тему комерціалізації Різдва, яке заполонило ефіри і супермаркети, Карпа змальовує історію соціопата, який просто хоче подивитися телевізор на свято, а Матіяш розповідає про брата-заїку, який рятує маленьке кошеня у снігах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книги #затишок #Новийрік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...