• Головна
  • Українці згодні обміняти свободи на блага
17:25, 7 грудня 2017 р.

Українці згодні обміняти свободи на блага

Українці згодні обміняти свободи на блага

Рік соціологи та правозахисники вивчали, як українці розуміють свої права. Дослідження виявило тривожну тенденцію: громадяни з легкістю готові обміняти свої права та свободи на блага, - пишуть Тексти.

Найбільше готове обміняти права та свободи населення Західного регіону (48,5%). Найменше — в Центральному (15,6%). Частіше за інших готові терпіти матеріальні труднощі заради збереження громадянських прав мешканці Донбасу (54,8%) та Східного регіону (42,4%).

Такі показники засвідчити, що світосприйняття жителів Донбасу змінилося через воєнні дії на їх території .

"Цифри демонструють, що жителі Донеччини та Луганщини на практиці пізнали правдивість вислову, що той, хто обирає замість свободи безпеку (добробут, велич країни або будь-що інше), у підсумку не отримає ні безпеки, ні свободи", — вважає правозахисник Олександр Павліченко.

Багато українців розглядають права людини не як цінність, а як інструмент досягнення цілей

"Складається парадоксальна ситуація: українці готові віддати владі, яка послуговується риторикою боротьби з російською збройною агресією, ті права й свободи, за які ми проливали кров під час Євромайдану. Це дуже тривожна тенденція", — говорить голови громадської організації "Центр громадянських свобод" Олександра Матвійчук.

Соціальний психолог Віктор Пушкар із дослідження робить висновок, що панівна правосвідомість громадян — не ринкова. Право на працю (55%) і житло (58%) для українців важливіші за право власності (40%).

Тривожним є й показник відмови від захисту своїх прав - 58%. Соціологи зауважують, що до активного захисту прав схильні молодші, освічені та заможніші, та все одно навіть серед них готовність захищати — на середньому рівні.

Намагання захистити права частіше зустрічається у людей з високим рівнем освіти

"Залежність активності у захисті прав від добробуту респондентів пов’язана, передусім, зі страхом, що відстоювання власних інтересів — дорога справа. Дешевше не порушувати це питання. Про безоплатну правову допомогу не знає більшість українців. Інший поширений бар’єр — це правова необізнаність громадян і незнання можливих шляхів відновлення справедливості. Саме тому намагання захистити права частіше зустрічається у людей з високим рівнем освіти", — каже наукова співробітниця Харківського інституту соціальних досліджень Світлана Щербань.

Права людини на основоположні свободи поділяються на громадянські, політичні, соціально-економічні та культурні права. Вони не охоплюють цивільні права та інтереси, зокрема, права споживача.

Люди скоріше сприймають ситуацію порушення прав людини категоріями "потерпілих" або "обманутих споживачів"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свобода #права #дослідження #опитування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...