• Головна
  • Батькам: як вберегти дитину від впливу суїцидальної групи, - поради психологів (ВІДЕО)
11:25, 15 грудня 2017 р.

Батькам: як вберегти дитину від впливу суїцидальної групи, - поради психологів (ВІДЕО)

Батькам: як вберегти дитину від впливу суїцидальної групи, - поради психологів (ВІДЕО)

Увага, турбота, вміння вислухати та зрозуміти – основні методи боротьби із залученням дитини до суїцидальної групи, - запевняють психологи. Батьки повинні помічати найменші зміни в поведінці дитини, аналізувати їх і правильно реагувати.

Як відомо, в Україні виявили нову суїцидальну групу «Червона сова», жертвами якої вже стало більше 5 підлітків у Київській та Вінницькій областях. Декілька дітей вчинило суїцид.

"Якщо з'являються ознаки недосипання, якщо з'являються спочатку млявість, якась забудькуватість, якщо дитина поводиться інакше - то може з'явитися і агресія. Потім йдуть зміни, синці під очима, дитина може мерзнути і з боку видно, що нібито дитина захворіла. Тому батьки повинні звертати на це увагу", - підсумувала суїцидолог Наталія Бугайова в ефірі ОбозTV про перші ознаки, які можуть свідчити про негативний вплив на дитину.

Психологи запевняють, що у групу ризику потрапляють діти, в сім'ях яких не існує довіри, приятельських стосунків, небажання зрозуміти потреби дитини.

Це можуть бути як благополучні, повноцінні сім'ї, так і неблагополучні. Авторитаризм батьків, зведення батьківських обов’язків до годування та одягання чада, звинувачування, образи, ламання самооцінки дитини або й ігнорування присутності підлітка – першопричини того, що дитина стає учасником таких груп.

"Діти йдуть, тому що це модно, або хочуть відчути адреналін. Довірливість, прагнення до чогось нового. Нерідко проблема в тому, що навіть будучи в благополучній родині дитина не може поділитися з кимось своїми думками, тому що з одного боку вона боїться, або соромиться, а ось віртуальний простір налаштовує на те, щоб розмовляти на різні теми. У будь-якому випадку, люди, які сидять по той бік екрану враховують ці особливості і, звичайно, це і є важелі для маніпуляції, бо досягається довіра дитини, а потім її залякують. Нерідко дитина боїться того, що може з'ясуватися, що вона знаходиться в грі. Більш того, діти бояться за своїх близьких ", - повідомила Бугайова.

Основна причина появи таких груп – це невміння батьків спілкуватися зі своїми дітьми, які, шукаючи підтримки, розуміння та розради, потрапляють під вплив небезпечних неадекватних людей, котрі маніпулюють дитячою свідомістю ради своєї вигоди.

"Підлітки в силу своїх психофізіологічних особливостей в їх віці завжди будуть прагнути до співробітництва з кимось, кому вони цікаві, і з кимось, хто допоможе їм структурувати їх час. Якщо це не роблять батьки – приміром, вимагаючи зробити уроки, розповісти про друзів, про захоплення дитини, вимагаючи прочитати книгу, за них це робитимуть адміністратори груп. Називатися ці групи можуть по-різному, але вони забезпечують дітям головне – захоплюють їх і структурують їх час", - розказав психолог Володимир Савінов на порталі «РБК-Україна».

Як попередити згубний вплив груп на життя та свідомість дітей?

Для цього психологи радять:

- Щоденно спілкуйтеся з дитиною, показуйте важливість її у вашому житті;

- Частіше повторюйте, що любити її. Дитині це необхідно завжди, незалежно від віку;

- Не підвищуйте до неї голосу, виявляйте терпіння, толерантність;

- За жодних обставин не ображайте підлітка, не відштовхуйте дитину від себе, щоб не втратити значимість в її очах;

- Будьте взірцем та авторитетом для своїх дітей, щоб будь-які нові події в її житті не були для вас відкриттям;

- Разом проводьте активне дозвілля, дозвольте відчути дитині єдність та міцність вашої сім'ї;

- Структуруйте її час, щоб її життя протікало цікаво і невимушено;

- Залучайте підлітка до дорослого соціального життя.

"Елементи дорослого життя – робити покупки, планувати день, ставити цілі, завдання і виконувати їх. Наказами цього досягти складно. Замість наказу придумайте квест, який захопить дитину: організувати гру для пошуку "артефакту", довірте дитині банківську карту з лімітованою кількістю грошей і попросіть через інтернет-банкінг зробити важливу для сім'ї купівлю. Умова цих ігор така, що все має бути по-справжньому: "артефакт" повинен бути хоч трохи цінним і потрібним у сучасному житті, а банк – реальним, купівля – справжньою. Але якщо ви допомагаєте дитині зайняти себе або освоїти навик дій в соціумі, то так саме ви контролюєте його дії, а не адміністратор "Червоної сови", - підсумував психолог Савінов.

В офіційно забороненій в Україні соцмережі "ВКонтакте" існує сім таких груп, їх періодично блокують, але вони з'являються знову. Щоб потрапити в групу, потрібно дати заявку, однак у групу беруть тільки дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Червона #сова #суїцид #група
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...