• Головна
  • Здобутки та невдачі України у 2017 році (ІНФОГРАФІКА)
21:28, 28 грудня 2017 р.

Здобутки та невдачі України у 2017 році (ІНФОГРАФІКА)

Минають останні дні 2017 року. Україна стоїть на порозі Нового 2018 року. Які головні зовнішньо-політичні досягнення України у 2017 році допоможуть їй у новому році? На яких напрямках з’явилися проблеми та як їх можна усунути?

Про це розповів експерт «Української призми» та «Групи стратегічних і безпекових студій» Сергій Герасимчук, - пише Радіо Свобода.

Досягнення України

Збереження санкцій проти Росії

"Серед основних досягнень України на зовнішньополітичних теренах – збереження західної політики санкцій щодо Російської Федерації. Це поза сумнівом свідчить про те, що світ лишається солідарним в оцінці дій Росії у Криму і на Донбасі й прихильно ставиться до України. Також, незважаючи на те, що Москва недвозначно дає розуміти, що для неї «питання Криму» закрите назавжди, Сполучені Штати не менш однозначно дають зрозуміти, що вони не поділяють таку позицію і анексія Криму залишається для них міжнародним злочином.

Попри всі внутрішньополітичні негаразди, Київ спромігся довести західному світові, що «українське питання» зарано «списувати»", - зазначає експерт.

Здобутки та невдачі України у 2017 році (ІНФОГРАФІКА), фото-1

Запровадження «безвізу»

Ну, а серед досягнень, які позначились на житті кожного українця, треба відзначити запровадження довгоочікуваного «безвізу». З одного боку, це стало визнанням прогресу України на шляху реформ і стало свого роду «винагородою» за усі ті зусилля, яких доклало громадянське суспільство України для запровадження антикорупційного законодавства. З іншого – стало запобіжником, який має втримати Україну на шляху реформ, адже згортання реформ, повернення до старих корупційних практик може позбавити українців цього привілею у відносинах з ЄС.

Поза тим, є і суто практичний вимір «безвізу» – за його рахунок в Україні збільшився туристичний ринок. Великі компанії перевізники та лоукости нині зацікавлені в тому, щоб виходити з новими пропозиціями для українського туриста.

Невдачі України

Погіршення«політики сусідства»

"Суттєво погіршилися відносини України з Польщею. Польський МЗС неодноразово різко висловлювався на адресу Києва, та й з пересічними поляками стає все важче досягати порозуміння. Складне історичне минуле двох держав бере гору і над перспективами співпраці в майбутньому, і подекуди над здоровим глуздом", - зазначає громадський діяч.

Здобутки та невдачі України у 2017 році (ІНФОГРАФІКА), фото-2

Стаття сьома закону України «Про освіту», ухваленого цього року, щодо використання в освіті мов національних меншин попсувала відносини України із Угорщиною та Румунією. Угорщина категорично вимагає скасування цієї статті, відкидає можливості діалогу, обіцяє блокувати будь-які рішення щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України. Румунія помірніша у своїй реакції. Проте запланований візит до України президента Румунії також відтерміновано.

Брак координації між Міносвіти, МЗС та парламентом, брак комунікації з міжнародними партнерами напередодні ухвалення закону – призвели до того, що Київ не мав стратегії попередження негативних реакцій та відповіді на них.

Запровадили спільний прикордонний контроль за придністровською ділянкою українсько-молдовського кордону, покращили економічні показники співпраці. Але при цьому «вікно можливостей» співпраці з Молдовою закривається.

За результатами опитувань, перемогу на парламентських виборах наступного року може здобути проросійська Партія соціалістів – і тоді в України з’явиться ще один проблемний сусід, орієнтований на задоволення інтересів Москви.

" Вихід один. Передусім об’єднуватися треба навколо Євросоюзу. Саме солідарність цього міжнародного утворення є гарантом збереження стабільності на континенті. Саме ЄС, який опиратиметься на ціннісні орієнтири, може бути найбільшим адвокатом України (за умови, звісно, що й саме Україна дотримуватиметься шляху реформ і відданості європейським цінностям)", - підсумував Сергій Герасимчук.

І звісно, не слід забувати про те, що триває війна з Росією, і Київ у цьому контексті повинен зберігати старих і набувати нових союзників у цій війні.

Здобутки та невдачі України у 2017 році (ІНФОГРАФІКА), фото-3

Україна може сподіватися на прихильне ставлення Канади. А це у 2018 році набуває особливого значення, адже це – рік головування Канади у «Великій сімці»

Союзницькі відносини зберігатимуться із державами Балтії. Позитивні сигнали чути також від Словаччини.

Що ж до покращення відносин із іншими сусідами, то тут і українським дипломатам, і представникам громадського середовища доведеться чимало попрацювати для того, щоб «вирівняти» відносини і повернути їх на конструктивний трек.

Здобутки та невдачі України у 2017 році (ІНФОГРАФІКА), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#досягнення #невдачі #політика #Україна #безвіз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...