• Головна
  • Важке застілля: що робити при отруєнні алкоголем (ВІДЕО)
12:00, 1 грудня 2017 р.

Важке застілля: що робити при отруєнні алкоголем (ВІДЕО)

Важке застілля: що робити при отруєнні алкоголем (ВІДЕО)

Новорічно-різдвяні свята в Україні неможливі без щедрих частувань, тож ризик отруєнь та загострення захворювань органів травлення зростає.

Головна причина звернень до лікарів − це переїдання, споживання продуктів, які не можна поєднувати між собою, та вживання фруктів та овочів, які раніше у їжу майже не вживали, у великих кількостях, - інформує 12 канал.

«Після новорічних свят, особливо після Різдва завжди, кожний рік, як правило, до нас звертаються люди з харчовими отруєннями. У випадку будь-якого отруєння випити 2-3 літра води і постаратись вирвати цей продукт. Після цього можна випити біле або чорне вугілля в кількості 10 таблеток», - радить Інфекціоніст Центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Рубас.

Таких же заходів необхідно вживати щодо людей з алкогольним отруєнням, адже часто вони неспроможні самі подбати про себе. За перших ознаках отруєння медики рекомендують викликати швидку допомогу. Бо лише лікарі можуть правильно встановити причину отруєння і призначити дієве лікування.

Час появи перших симптомів і самі симптоми залежать від того, що стало причиною отруєння.

Якщо людина отруїлася неякісною їжею, перші ознаки інтоксикації зазвичай з'являються через 2-4 години після їжі. Якщо причиною стали отруйні гриби, ягоди або рослини – зазвичай через 4-12 годин.

Характерні симптоми токсикоінфекції – нудота, блювота, коліки, діарея. Якщо з'явився головний біль, підвищена температура тіла, почастішав пульс, людина відчуває загальну слабкість, а шкіра стала синюшною – це ознаки гострої інтоксикації. Цей стан вимагає негайної медичної допомоги.

Харчове отруєння можна лікувати в домашніх умовах тільки при легкому ступені інтоксикації. Але саме лікувати, а не пускати на самоплив. Якщо з'явилися загрозливі симптоми інтоксикації, необхідна госпіталізація. Особливо якщо причиною отруєння стали гриби, консервовані продукти, алкогольні напої.

При появі нудоти і діареї після прийому їжі у дитини рекомендується терміново викликати лікаря.

У першу добу після того, як симптоми отруєння зникли, можливий тільки питний режим. Якщо з'явилося відчуття голоду, можна їсти невелику кількість домашніх сухариків з білого хліба. Далі їжа повинна бути легкою, відвареною, подрібненою. Почніть з каш на воді (вівсяна, рисова), з овочевих або курячого бульйонів. Під час четвертого прийому їжі можна з'їсти картопляне пюре і нежирне філе риби, приготоване на пару. Ще через добу можна поступово повертатися до звичного меню.

Залежно від того, що стало причиною отруєння, вам може знадобитися прийом медикаментів, наприклад, бактерицидних засобів, препаратів для боротьби з дисбактеріозом, ферментних препаратів. Ці ліки можна приймати тільки за рекомендацією лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новий #рік #свято #стіл #алкоголь #отруєння
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...