16:54, 6 січня 2018 р.

Чого не можна робити на Різдво

Чого не можна робити на Різдво

Різдво – одне із найбільших релігійних свят. Незмінними його атрибутами вважають кутю, дідуха, трисвічник та колядування. Це, мабуть, єдине свято, з проведенням якого пов’язано багато звичаїв та традицій у кожному регіоні країни. Однак крім загальноприйнятих норм поведінки на Різдво існує чимало заборон. Деякі люди вважають їх забобонами, прикметами, виконувати яких не обов’язково. Однак є й такі, котрі вірять, що їх недотримання – причина людських негараздів.

Ми пропонуємо головні заборони в це свято. Їх виконання чи ігнорування – справа кожного.

ЗАБОРОНИ НА СВЯТВЕЧІР

1) Не сідати до святкового столу, доки не зійде перша зірка.

Ця прикмета пов’язана із віруванням у те, що різдвяна зірка – символ Божої благодаті. Тому ті, хто розпочав трапезу до сходження зорі, вважалися обділеними Божою ласкою. Наступний рік для них буде важким та хворобливим.

2) Жодна страва у Святвечір не повинна залишитись недоторканною.

Українці кожній страві надавали символічного значення. Якщо людина під час Святвечері не скуштує якусь із запропонованих страв, вона свідомо обділяє себе Божими щедротами.

3) Не ходити в гості.

Усім відомо, що на Святвечір заборонено ходити в гості або ж влаштовувати дружні посиденьки. І це не випадково, адже Святвечір – час єднання людських родів, духовне оновлення кожного. Люди кажуть, якщо на Різдво блукаєш, то щастя в цьому році не знайдеш.

Однак в перші дні різдвяного тижня дозволялося здійснювати візити до рідних та хороших знайомих. Але відвідування їх мало бути саме візитом, а не гостюванням: заходили на 15-20 хвилин з привітаннями та побажаннями.

4) Не позичати грошей.

Люди вірять, що на сам Святвечір позичати гроші прийде той, хто має зв'язок з нечистим. За народним переданням, у Святвечір Господь людям дарує найцінніше – віру та благодать. Позичаючи щось, людина частинку цієї милості передає іншій, тим самим нехтуючи даром Божим. Чим більше добра вона втрачає, тим стає легшою здобиччю для зла.

ЗАБОРОНИ НА РІЗДВО

1) Не виносити сміття.

У перший тиждень після Різдва не дозволялося вимітати з хати сміття, пізніше його збирали та спалювали у дворі. Вважалося, що разом з димом відлітає і все погане.

Взагалі наші пращури стверджували, що працювати і займатися господарськими справами в Різдво Христове – гріх. Адже так можна нагнати нечистої сили в будинок.

2) Не одягати брудного або поношеного одягу.

В Україні існує давня прикмета: не одягати ношений, навіть чистий, не кажучи вже про брудний, одяг на Рідзво. Одягали лише нову одежу, яка символізувала духовне оновлення, очищення від минулих гріхів. Вважалося, що в цей час народжується нова духовна людина у кожному з нас.

3) Не одягати одяг темний кольорів, зокрема чорного.

Рідзво – світле свято, для якого нехарактерні понурість, песимізм та байдужість. Це свято чистоти, любові та милосердя, які асоціюються в людській уяві з чистими теплими кольорами. Саме тому холодні темні відтінки – не для Різдва.

4) Не ворожити на Різдво.

Відомо, що різдвяне ворожіння – поширена практика. Священники різних конфесій одностайні: ворожити на Рідзво – закликати нечистого в хату та своє життя. Ворожіння – не від Бога.

Однак вважалося, що на Різдво небо розкривається землі, і сили небесні виконують все задумане людьми, якщо воно добре і не шкодить ближньому. Якщо задумане бажання не знає жодна жива душа, тоді воно здійсниться.

Наостанок можна поспостерігати за погодою. Якщо на Різдво погода буде теплою, значить весна буде пізньою і дуже холодною. Якщо ж святкові дні морозні, значить літо буде спекотним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Різдво #Христове #прикмети #забобони #традиції #ворожіння #Святвечір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...