• Головна
  • "Майже кожен із моїх пацієнтів скаржиться на переїдання", - лікар-дієтолог
ПОРАДИ
16:35, 23 лютого 2018 р.

"Майже кожен із моїх пацієнтів скаржиться на переїдання", - лікар-дієтолог

ПОРАДИ
"Майже кожен із моїх пацієнтів скаржиться на переїдання", - лікар-дієтолог

Переїдання - проблема, що стосується багатьох, адже складно правильно харчуватися, коли так багато висококалорійної і легкодоступної їжі навколо. Особливо люди грішать прийомами їжі у вечірній час, тож лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповідає, як зібрати волю в кулак та що їсти, щоб не шкодити власному здоров'ю.

Майже кожен із моїх пацієнтів скаржиться на переїдання, - пише лікар-дієтолог у Facebook.

Оксана Скиталінська ділиться порадами, які допоможуть не переїдати, серед найважливіших виділяє 6:

1. Їcти натуральні продукти. Вони більше всього наповнені поживними речовинами: вітамінами, мінералами, фітонутрієнтами, які необхідні для біохімічних процесів.

"З'ївши булочку, печиво, бублик отримаєте лише "порожні" калорії та швидкі вуглеводи, які нічого не дадуть, окрім шалених стрибків глюкози та інсуліну, і через пів години таке ж їхнє стрімке падіння, що потягне за собою ще більше бажання з'їсти знову чогось подібного. Тому "наповнені" продукти це капуста, ягоди, гриби, бобові, зелень", - йдеться у дописі.

2️. Не ігнорувати жири. Жири дають відчуття ситості. Здорові жири: авокадо, оливкова олія, вершкове масло високої жирності та топлене, кокосова олія, насіння льону та чіа.

3️. Додавати природні "приглушувачі" апетиту харчові волокна: насіння чіа, бобові, спеції типу кайєнського перцю, куркуму, сік грейпфрута.

4. Їсти уважно. Мабуть, це має бути найпершим правилом: усвідомлено наповнювати собі тарілку та класти до рота щось їстівне. "Уважне" харчування, на відміну від "емоційного" має велике значення: коли щось читаєш чи дивишся в екран монітора, нерідко рука тягнеться до чогось дуже не здорового, але увага в цей момент найбільше сфокусована не на їжі.

5. Спробувати "переривчасте голодування". Ми часто чули багато історій про "чудодійні" властивості голодування, але голодування підходить далеко не всім. А от "переривчасте", або циклічне, тобто відмова від прийому їжі на 8 або 16 годин людям, які мають схильність переїдати та набирати зайву вагу, дуже багатьом підуть на користь. Для цього просто пропускаєте один прийом їжі, як правило, вечірній, а на другий день і вечірній, і ранковий. Після виходу наступний прийом їжі має бути якісними багатий білками (яйця, риба, кисломолочні, пюре із добре проварених бобових) та таким за об'ємом, щоб наїстися.

Циклічне голодування має корисні бонуси для тіла:

  • знижує масу тіла;
  • нормалізує рівень цукру в крові;
  • оздоровлює серце;
  • зменшує приховані запалення, які є початком процесів старіння та багатьох хвороб;
  • захищає мозок від порушень (погіршення пам'яті, хвороби Альцгеймера).

6. Знижувати рівень стресу. Стрес, якщо він тривалий, руйнує організм, а також змушує переїдати та набирати зайву вагу. Тому гуляйте, дихайте свіжим повітрям, відірвіться від монітора, придумуйте собі позитивні емоції і частіше посміхайтеся.

Нагадаємо, ми писали про поради лікаря-дієтолога, які допоможуть позбутися основних зимових проблем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#голодування #переїдання #дієтолог
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...