13:00, 27 вересня 2012 р.
Влада має намір знизити виплати породіллям
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розробив новий механізм розрахунку середнього розміру допомоги застрахованим громадянам у зв'язку з народженням у них дітей.
Законопроект обмежить таку допомогу розміром нарахувань на мінімальну зарплату (зараз зарплата 1102 грн) у разі, якщо жінка до відпустки з вагітності та пологів пропрацювала на новому місці роботи менше 180 календарних днів протягом останніх 12 місяців. Документ планують передати на розгляд Верховної ради до парламентських виборів, пише "Коммерсант-Украина" з посиланням на начальника відділу соцвиплат фонду Анну Харченко.
Зараз виплата розраховується виходячи з реальної зарплати, що активізувало шахрайства з метою отримання підвищеної допомоги. З початку року кількість таких фактів збільшилася на 4%. Витрати на виплату допомоги з вагітності та пологів збільшилися на 15,1%, тоді як народжуваність зросла на 6,8%.
Схема полягає в тому, що роботодавець наймає жінку приблизно за місяць до відпустки з вагітності та пологів і нараховує їй підвищену зарплату, що дає їй змогу пізніше отримати з фонду значні обсяги матеріальної допомоги.
"Враховуючи, що роботодавець може встановити співробітникам максимальну зарплату в 18,5 тис. грн, то за 126 днів відпустки з вагітності та пологів сума допомоги перевищить 78 тис. грн", - зазначила Харченко, додаючи, що з такої зарплати їх фонд отримає внесок у розмірі 450 грн за місяць, тоді як щоденний розмір допомоги (виплат в період відпустки) становитиме 620 грн, тобто 18,6-19,22 тис. грн за місяць.
За даними фонду, кількість виплат за високими зарплатами зросла поки лише на 1%. "Середньоденний заробіток становить 200 грн, якщо ми бачимо 600 грн, то або ця жінка займає керівну посаду, або це схема. Фонд вимагає пояснень від роботодавця, і якщо цифри не підтверджуються, ми здійснюємо позапланову перевірку", - пояснила Харченко.
До перевірки залучається Держінспекція з праці, і якщо вона знаходить порушення, суд виносить рішення про перерахунок допомоги (у 50% випадків). Це дає змогу попередити велику виплату ще на етапі нарахування.Прокуратура заводить кримінальні справи за фактом виплат.
Найчастіше випадки шахрайства виявляються в Черкаській та Закарпатській областях, скоротилося їх кількість у Дніпропетровській, Київській, Луганській, Полтавській областях та Криму.
Директор департаменту розвитку соціального страхування Федерації роботодавців Юрій Кузовий підкреслив необхідність перегляду механізмів виплати допомоги відповідно до конвенції Міжнародної організації праці."Для отримання 100% обсягу допомоги повинні бути виконані умови мінімального періоду страхування", - зокрема, заявив експерт.
Зі слів Харченка, мінімальна допомога застрахованим жінкам при введенні обмежень становитиме 6 тис. грн.
"З точки зору справедливості недобре пропрацювати місяць, отримати велику зарплату і піти в декрет з великою виплатою, але, з іншого боку, їх завдання отримати хоч щось від держави зрозуміле", - вважає заввідділом соцполітики Національного інституту стратегічних досліджень Ольга Піщуліна.
Схеми, з її слів, застосовуються і в інших сферах. "Можна пропрацювати на заводі 40 років і отримувати мінімальну пенсію, а є пройдисвіти, які за три роки до виходу на пенсію влаштовуються на держслужбу і потім отримують максимальні виплати", - пояснила Піщуліна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...