• Головна
  • Робота за кордоном: посередники відповідають за працевлаштування мігрантів
16:30, 28 лютого 2018 р.

Робота за кордоном: посередники відповідають за працевлаштування мігрантів

Робота за кордоном: посередники відповідають за працевлаштування мігрантів

28 лютого Кабінет Міністрів прийняв постанову „Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном” щодо посилення соціального та правового захисту громадян України, які працевлаштовуються за кордоном.

Постанова розроблена через необхідність державного регулювання у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном, - інформує прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Відповідно до змін роботодавці мають обов’язково зазначити в трудовому договорі (контракті):

  • умови праці (в тому числі щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці);
  • оплату праці (в тому числі щодо розміру гарантованої заробітної плати), відрахування із заробітної плати;
  • тривалість робочого часу і часу відпочинку, строк дії трудового договору (контракту) та умови його розірвання.

Найбільш значущою новацією є передбачення таких вимог до умов праці, як надання медичної допомоги, соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю внаслідок нещасного випадку на виробництві або тимчасової непрацездатності та умов репатріації трудового мігранта.

До укладення договору клієнт отримує безоплатно достовірну інформацію про умови праці та умови проживання у державі працевлаштування. Лише після цього ліцензіат укладатиме з клієнтом письмовий договір про надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Так підвищується відповідальність посередника за надану інформацію та посилюється захист трудового мігранта від дій недобросовісних посередників.

Ліцензіат зможе вести діяльність лише у нежитловому приміщенні, що належить суб’єкту господарювання на праві власності або користування.

Постановою визначено також кадрові вимоги до провадження ліцензіатом господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Нагадаємо, що кожного року з України за кордон виїжджає понад мільйон громадян. А кожного місяця - близько 100 тисяч українців, як кількість жителів Горохівського та Ратнівського районів Волині разом взятих.

Українцям, які працюють у Євросоюзі нелегально, загрожує штраф та депортація з країни із забороною на в’їзд до ЄС на строк від одного до п’яти років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закордон #робота #мігранти #посередники #укладанння #договорів #Кабмін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...