14:59, 4 березня 2018 р.
Захист від дифтерії: в Луцьку щеплено лише 30% дорослих і менше половини дітей
МОЗ попереджає про високу ймовірність спалаху дифтерії, ліків від якої в регіонах немає. На думку педіатра Комаровського, головна небезпека дифтерії в тому, що кожен десятий не щеплений хворий помирає. Саме тому найкращим захистом від інфекційних захворювань є вакцинація.
Лише масова вакцинація та створення колективного імунітету можуть запобігти поширенню дифтерії. Для створення колективного імунітету необхідно 95-98% щеплених. На жаль, жоден регіон нашої країни не фіксує такої високої чисельності вакцинованих людей.
Як повідомив журналісту сайту 0332 начальник охорони здоров'я Луцької міської ради Микола Якимчук, у Луцьку вакцини від дифтерії достатньо, однак ситуація і надалі залишається загрозливою.
На це є декілька причин:
- через дезінформацію та страхи доросле населення не вакцинується і не щеплює своїх дітей;
- на сьогодні в Луцьку є менше половини щеплених дітей, а дорослих ще менше;
- у Луцьку відсутні ліки від дифтерії;
- іншого способу попередити появу хвороби окрім вакцинації не існує;
- зазвичай бояться не вакцини, а її побічних дій;
- викликає сумнів якість вакцини;
- дифтерія – підступна хвороба, симптоми якої можуть не проявлятися близько двох тижнів, але бути причиною смерті;
- в Україні зараз найнижчий рівень вакцинації від дифтерії у Європі.
Батьки, які свідомо не вакцинують дітей, повинні розуміти, якому ризику піддають здоров'я дитини. Змусити їх ніхто не може. Однак виходу іншого крім вакцинування немає.
«Якщо дитина захворіє, то спасти чи надати їй допомогу буде вкрай важко, тому що необхідних препаратів нема. Чомусь в басейн не візьмуть без довідки про обстеження калу на яйцеглисти, а в школу можуть взяти таку дитину, в садочок можуть. Батьки можуть це вирішити. Я вважає, що вперта переконаність не вести дітей на щеплення, пов’язана з браком інформації. Нехай би поспілкувалися з лікарями, яким довіряють. Прочитали літературу про небезпеку цього захворювання, як воно важко протікає, якщо дитина переносить його без щеплення», - прокоментувала інфекціоністка Наталія Маркова.
У Луцьку від дифтерії щеплено лише 26% дорослих, 56% - 16-річних підлітків, особи віком 16-18 років – 49%.
За словами головного епідеміолога Волині Павла Пахалюка, різниці між вакцинами немає. Препарати сертифіковані, постійно контролюються за стандартами якості.
«Вакцини, що постачаються в Україну міжнародними організаціями, на всіх етапах виробництва контролюються Всесвітньою організацією охорони здоров’я», - повідомив епідеміолог.
Правильне транспортування вакцини – один із чинників збереження її якості. Якісна вакцина – запорука здоров'я та захист від інфекційних захворювань. Тому не дивно, що умови зберігання препарату важливі для споживачів.
«На кожному флаконі є кольоровий індикатор, який є частиною етикетки. Це чутлива до часу та температури позначка, що вказує на тепло, що діяло на флакон. Вона є попередженням для кінцевого споживача, про те, що вплив тепла на вакцину не перевищував/перевищував допустимий рівень, що ймовірно, призвело до непридатності (втрати властивостей) вакцини. Доки колір квадрата світліший від кола, вакцину можна використовувати», - повідомила головний педіатр Волині Людмила Рожко.
Вакцинуватися від дифтерії не можна, якщо є:
- інфекційне захворювання з температурою;
- захворювання центральної нервової системи;
- епілепсія, яка супроводжується судомами не менше 2 разів на місяць;
- хворий, який приймає імунносепрасивну терапію;
- якщо на попереднє введення у хворого була виражена алергічна реакція, або апофілактичний шок.
Нагадаємо, що відомий педіатр Комаровський повідомив, що дифтерія прийде обов'язково, «вона не може не прийти, є біологічні закони. Помре багато людей, це не кір, це набагато гірше, набагато небезпечніше. У дорослих набагато більше шансів померти від дифтерії, ніж у дітей".
Від кору помирає один на тисячу, а від дифтерії без сироватки вмирають 50%, а з сироваткою в найкращих клініках світу все одно смертність 10-15%, тобто вмирає кожен десятий.
Додамо, що під час поширення небезпечних інфекційних захворювань значно підвищується ризик зараження, тож слід якомога швидше отримати захист від інфекції. А щеплення - єдиний надійний спосіб здобути імунітет від інфекційного захворювання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
live comments feed...