• Головна
  • Підробки: на один мільйон справжніх гривень припадає 4 підробки
16:42, 4 березня 2018 р.

Підробки: на один мільйон справжніх гривень припадає 4 підробки

Підробки: на один мільйон справжніх гривень припадає 4 підробки

Національний банк України за вилученням з обігу підроблених грошей констатує відносно низький рівень підробок національної валюти та високий іноземної за підсумками 2017 року.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

На один мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько 3,6 шт. підробок. Для порівняння, у країнах Євросоюзу за підсумками 2017 року цей показник становив приблизно 33 шт. підроблених банкнот євро.

Водночас результати 2017 року свідчать про збільшення фактів виявлення підроблених банкнот номіналом 500 гривень. Переважно це банкноти старого зразка 2006 року. Їх кількість становить 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти.

З обігу також вилучалися підроблені банкноти інших номіналів:

  • 200 грн (7%);
  • 100 грн (17%);
  • 50 грн (13%).

Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн та 20 грн становлять 2%.

Здебільшого (81%) підроблені банкноти гривні виготовлялися з використанням копіювальної або комп’ютерної техніки, зокрема струменевих та лазерних принтерів. Решта підробок (19%) виготовлена поліграфічним способом.

Найчастіше виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, супермаркетів, метрополітену тощо. У 2017 році також були випадки потрапляння підробок до кас банків через програмно-технічні комплекси самообслуговування та банкомати з функцією приймання готівки.

Що стосується підроблення іноземної валюти, то більшість вилучених з обігу підроблених банкнот іноземної валюти минулого року, − це:

  • долари США (78%);
  • євро (16%);
  • російські рублі (6%).

Найчастіше зловмисники підробляють іноземні банкноти таких номіналів:

  • 100 доларів США (94%);
  • 200, 100 та 50 євро (40%, 21% та 29% відповідно);
  • 5 000 та 1 000 російських рублів (71% та 21% відповідно).

Загалом система захисту банкнот національної валюти перебуває на одному рівні з системами захисту провідних валют світу.

При цьому використання автоматизованих систем сортування банкнот банками України під час оброблення готівки дозволяє виявляти підроблені банкноти та забезпечує належну якість грошей в обігу. У разі сумніву щодо справжності грошових знаків банки направляють їх на дослідження до уповноважених підрозділів Національного банку України.

Нагадаємо, що найчастіше підробки виявляються в таких регіонах як Одеська область, приморський регіон загалом та на західній Україні - Львів, Закарпаття, Волинь.

Додамо, що нещодавно на Волині затримано чотирьох осіб, які займались зберіганням та збутом на території Волинської області підробленої національної валюти України у вигляді банкнот номіналом по 500 гривень. Злочинними діями потерпілим завдано матеріальну шкоду на загальну суму понад 11 тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підробки #гривня #долари #євро #валюта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...