18:51, 4 березня 2018 р.
Схема шахрайства: як волинян закарпатці "розводили" на гроші
Кілька мешканців Волинської області потрапили на гачок шахраїв із Закарпаття: ті розміщували оголошення про оренду квартири у Львові, і просили “клієнтів” перерахувати їм на картку завдаток.
Шахраями виявилися троє 25-річних жителів селища Буштино Тячівського району Закарпатської області, інформує Магнолія-ТВ з посиланням на поліцію Закарпатської області.
Чоловіки вибирали красиві фото квартир та виставляли їх на популярному в Україні сайті оголошень. Писали: здаю в оренду квартиру у Львові.
Потерпілі телефонували за вказаним у публікації номером телефону, і закарпатці пропонували їм переказати певну суму грошей на рахунок в банку як завдаток.
Після того, як гроші приходили – шахраї їх одразу ж знімали. Зв’язок з “клієнтом” обривали. Суми були різними: від 350 до 900 гривень.
Картки для розрахунку жителі Тячівщини використовували не свої, а знайомих. Спритники переконали односельчан надати їм свої рахунки в тимчасову оренду.
Окрім Волині, заяви до поліції надходили від жителів Львівської, Хмельницької, Миколаївської, Київської, Дніпропетровської та Полтавської області впродовж серпня та вересня 2017 року.
Сектор боротьби з кіберзлочинністю Карпатського управління спільно зі співробітниками Тячівського відділу поліції повідомили про підозру чоловікам. Правоохоронці з’ясували, що до дев’яти епізодів причетні троє 25-річних жителів Буштина. Один з них на момент вчинення злочину відбував покарання за кримінальне правопорушення в Чернівецькій області.
За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 ККУ, тобто шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки. Таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Двом із учасників незаконної діяльності вже повідомлено про підозру, на черзі закарпатець, який знаходиться у виправній колонії в Чернівецькій області. Слідство у справі триває.
Нагадаємо, що у стрічці новин Instagram почали з’являтися рекламні повідомлення, в яких йдеться, що кожен громадянин України відтепер може отримати 3 800 гривень. У коментарях фейкові акаунти користувачів розповідають, що їм буцімто вже зарахували ці гроші на картку.
Додамо, що за кордоном працюють близько 4 млн. українців. На проблемах українських нелегалів паразитує ціла мафія, що має дохід з транспортування, харчування, проживання трудових мігрантів, а також із торгівлі людьми і проституції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...