• Головна
  • Глобальні рейтинги 2017-2018 років: як змінилися позиції України
19:32, 5 березня 2018 р.

Глобальні рейтинги 2017-2018 років: як змінилися позиції України

За останні два роки, Україна має позитивну тенденцію за групою рейтингів економічного розвитку, зокрема, відбулося суттєве покращення позицій за рейтингом податкового навантаження (+41 сходинка). У той же час, Україна серед лідерів за рівнем корупції: 1 місце за версією EY Fraud Surveys.

Погіршення позицій у рейтингу глобалізації пов'язано з політико-правовим середовищем та його низькою здатністю впливати на глобальні процеси у світі, - інформує Український інститут майбутнього.

Глобальні рейтинги 2017-2018 років: як змінилися позиції України, фото-1

На відміну від економічних рейтингів, показники суспільного розвитку та якості життя у нашій країні обумовили падіння позицій України.

Україна одна з найбільш нещасних країн – 132 місце між Ганою та Угандою. На загальний Індекс щастя впливає рівень ВВП на душу населення, соціальна підтримка, тривалість здорового життя, свобода життєвого вибору, щедрість (благодійність), сприйняття корупції, негативне майбутнє.

З 2013 року Україна втратила 45 сходинок, що обумовлено поглибленням соціальної та економічної кризи, військовими подіями в країні. Відповідно до Глобального індексу щастя найбільший позитивний вплив здійснює соціальна підтримка. Мова йде не про державну підтримку, а про підтримку суспільства та близького оточення.

Глобальні рейтинги 2017-2018 років: як змінилися позиції України, фото-2

За рейтингами розвитку політико-правового середовища, Україна покращила свої позиції. Ми входимо у топ-50 за рейтингом потужності армії. Однак, за іншими індексами - Україна «пасе задніх». Це пов'язано із військовими діями на Сході України, анексією Криму, політичною нестабільністю, корупцією та незавершеністю судової системи.

За Глобальним інноваційним індексом 2017, Україна посіла найвищу позицію за останні 7 років – 50 місце, випередивши Таїланд та опинившись позаду Чорногорії та Катару. А у групі за рівнем доходів нижче середнього Україна посіла 2 місце після В'єтнаму, обійшовши Монголію, Молдову, Вірменію та Індію. У порівнянні з 2016 роком, наша держава піднялася на 6 пунктів, що обумовлено високим коефіцієнтом інноваційної ефективності, тобто співвідношенням інноваційного результату до інноваційних ресурсів. 

Глобальні рейтинги 2017-2018 років: як змінилися позиції України, фото-3

Нагадаємо, ми повідомляли, що згідно з рейтингом Індексу свободи людини (The Human Freedom Index (HFI), котрий наразі є найдосконалішим механізмом для виявлення стану свободи в різних країнах, Україна розташувалася на 132 місці із 159 країн, в котрих проводиться дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейтинг #економіка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...