• Головна
  • Бізнес України: влада хоче ввести новий податок
19:15, 6 березня 2018 р.

Бізнес України: влада хоче ввести новий податок

Бізнес України: влада хоче ввести новий податок

Український бізнес чекають серйозні зміни в сплаті податків: президент і низка депутатів висловилися за те, щоб уже з 2019 року скасувати податок на прибуток, замінивши його податком на виведений капітал. Тобто на гроші, які будуть виплачені у вигляді дивідендів та інших видів винагороди акціонерам.

А ось прибуток, інвестований в розвиток виробництва і поліпшення умов праці найманих працівників, оподаткуванню не підлягає. Прихильники закону кажуть, що це прискорить зростання економіки України, противники – що в бюджеті утворюється дірка від недонадходжень, перекрити яку буде складно, - пише "Сьогодні".

За і проти

Один з ініціаторів нововведення, голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна вважає, що заміна податку на прибуток податком на виведений капітал означає, що базою оподаткування для підприємств стане не прибуток, а дивіденди та прирівняні до них доходи, такі як роялті та відсотки.

Передбачається, що дивіденди обкладуть податком за ставкою 15%, а прирівняні до них платежі – за ставкою 20%. Зараз податок на прибуток дорівнює 18%.

Водночас в Мінфіні визнають, що в перші рік-два функціонування нового податку бюджет недоотримає 30-40 млрд грн (до 4% доходів скарбниці) і лише потім, коли бізнес "розкрутиться" і вийде з тіні, втрати будуть перекриті за рахунок зростання виробництва.

Думки експертів

Думки економістів різняться. Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський за новий податок:

"Він допоможе підприємствам вивільнити оборотні кошти і створити інвестресурс, який піде на модернізацію обладнання, поліпшення умов роботи, створення нових робочих місць, підвищення зарплат. Схема прозора і легко адмініструється шляхом перевірки банківських операцій. Бізнесу не треба буде штучно збільшувати собівартість продукції, щоб знизити суму прибутку, що обкладається податком".

А ось президент Украналітцентру Олександр Охріменко побоюється, що заміна одного податку іншим відштовхне зарубіжний капітал:

"Зараз вони при виведенні з України заробленого прибутку платять 18% від неї, а платитимуть 20%. У нас значна частина бізнесу взагалі показує збитковість і не платить податок на прибуток, після заміни податку нічого не зміниться. Утворюється діра в бюджеті, яку влада будуть змушені перекривати за рахунок неповернення ПДВ і зростання податку на доходи фізосіб".

Заробітки можуть зрости

Скасування податку на прибуток може зменшити міграцію українців за кордон, де платять за однакову роботу більше, ніж у нас. Але, як роз'яснила нам HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна, без зростання продуктивності праці підвищення зарплати виявиться неефективним:

"Якщо підприємець на зекономлені кошти встановить сучасне обладнання, і робочий зможе за той же час виготовити дві деталі, а не одну, тоді і підвищення заробітків обґрунтовано, і бізнесмен не буде в збитку".

Олександр Охріменко зазначив, що така схема не спрацювала в Естонії: замість того, щоб розширювати виробництво, компанії стали купувати на зекономлені кошти цінні папери і розміщувати гроші на депозитах.

Додамо, що зараз відкрити бізнес в Україні складно не тільки через мінливий курс валют і війну, а ще й тому, що держава досі є носієм пострадянської ідеології. У країні багато архаїчних процедур.

Нагадаємо, що у 2017 році на Волині започаткували власну справу 4458 підприємців – фізичних осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #дохід #бізнес #ПДВ #дивіденти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...