• Головна
  • Діти з волинської cім'ї розповіли про майбутнє у США, власні пріоритети й титанічну працю
13:05, 21 березня 2018 р.

Діти з волинської cім'ї розповіли про майбутнє у США, власні пріоритети й титанічну працю

Двоє школярів з однієї родини самі оплатили майбутнє навчання у США, не зважаючи на те, що народилися у сім'ї вчительки та шахтаря.

Про секрети виховання та навчання юних геніїв, пише Волинь-нова.

Стверджувати про те, що американська мрія у вигляді двох пристойних стипендій на навчання у вишах США несподівано «впала» на сім’ю Торчил, геть не доводиться, адже за омріяною закордонною освітою насправді ховається титанічна праця рідних брата і сестри: 18-річної Тетяни та 15-річного Андрія.

Діти з волинської cім'ї розповіли про майбутнє у США, власні пріоритети й титанічну працю, фото-1, Фото Інни Пілюк.

Фото Інни Пілюк.

Переможниця численних всеукраїнських олімпіад не подала документів до жодного вишу країни

«Про Ukraine Global Scholars прочитала у соцмережах. Заявку для участі подала ще в одинадцятому класі. Шанс потрапити до числа фіналістів був дуже малий. Якщо перевести його у цифри — ​то десь чотири відсотки зі ста. Але поступово проходила кожен етап (анкети, співбесіди, тести, написання есе іт. д.) і все більше хотіла дійти до фіналу», - розповідає Тетяна про початок власного успіху.

Тим часом закінчився навчальний рік, одинадцятикласниця прекрасно склала ЗНО. І несподівано не подала документів до жодного українського вишу, вперто готувалася до реалізації власної «американської мрії». У вже у березні 2018 року приходить довгожданий лист зі Штатів. Отримана стипендія покриває вартість навчання, проживання, перельоти, страхування, придбання літератури та ін.

Навчатиметься Таня в одному із найкращих освітніх закладів Америки — ​школі-пансіоні The Gunnery School у штаті Коннектикут. Вона буде тут першою і поки єдиною українкою. Науковий напрямок, який обрала дівчина, — ​географія. Саме з цього предмета вона у 2016 році брала участь у міжнародній олімпіаді в Японії. До участі її підготувала вчитель Алла Горбач, яка колись, власне, і розгледіла в учениці нахил до тієї науки і розвинула його.

Також дівчина бездоганно знає німецьку, адже отримала ще й грант на навчання в університеті німецького міста Бохум та стипендію Українського католицького університету. Та від цих перемог відмовилася на користь навчання у США. А ще вона прекрасно малює.

Робота створив у Старій Лішні — ​тепер мріє працювати у НАСА

Кількома днями раніше аналогічне повідомлення про виграну стипендію отримав і молодший на три роки Анд­рій. Він одночасно із сестрою проходив усі відбіркові тури. І навіть англійська мова, яку знав на той час на недостатньо високому рівні, завдяки мотивації та прикладу Тані далася несподівано швидко й легко. Напрямком навчання обрав фізику, яку ось уже кілька років вважає дуже крутою наукою, і взагалі колись мріє працювати у НАСА — ​космічному агентстві США.

Хлопець демонструє сконструйованого власноруч робота, якого програмує на виконання певних рухів. А ще він грає на гітарі та гавайській укулеле (чотириструнному музичному інструменті). Усі ці захоплення 15-літнього юнака належно оцінили американські викладачі, і тепер на нього чекає трирічне навчання у школі-пансіоні Taft School у штаті Коннектикут і ще чотири роки коледжу чи університету.

Діти з волинської cім'ї розповіли про майбутнє у США, власні пріоритети й титанічну працю, фото-2, Фото Інни Пілюк.

Фото Інни Пілюк.

«Одного таланту замало, аби досягти успіху»

Не бояться талановиті діти ані перельотів, бо вже мають чималий досвід закордонних подорожей, ані мовного бар’єру, бо не раз випробовували свій словниковий запас на практиці.  Згідно з умовами програми, фіналісти мають 5 років на те, щоб реалізуватися в Америці. Потім вони повинні повернутися в Україну, аби отримані знання попрацювали і на її розвиток.

Оксана абсолютно права у своїх твердженнях: «Хтось обирає облаштування побуту, хтось хоче гарно відпочивати і подорожувати, хтось — ​дорого одягатися. Для нас пріоритетом було навчання. Я з усією впевненістю можу стверджувати, що одного таланту замало, аби досягти успіху. Треба, щоб дитина мала де і як реалізувати свої знання. Не буває сенсацій на рівному місці. Тут ніби як пазл має скластися: і вчитель помітити здібності, і школа вимагати, і батьки вчасно розгледіти вподобання дитини».

Ця родина вже має приклад успішного закордонного навчання. Молодший брат Оксани Андрій Герус свого часу після закінчення Львівського національного університету ім. Івана Франка навчався у престижній бізнес-школі Великобританії. Сьогодні Андрій Герус є головою Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг та одним із найбільш авторитетних експертів у цій галузі. Можливо, саме він і став для племінників прикладом того, що все можливо, і не має значення, живеш ти у столиці чи Старій Лішні.

Нагадаємо, ми повідомляли, що Андрій і Тетяна Торчило, які мешкають на Волині, виграли стипендію у 432 тисячі доларів і наступні кілька років проведуть у штаті Коннектикут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стипендія #навчання #США #програма
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...