• Головна
  • "Через соцмережі за вами теж стежать", - експерт про захист даних в інтернеті
10:43, 23 березня 2018 р.

"Через соцмережі за вами теж стежать", - експерт про захист даних в інтернеті

"Через соцмережі за вами теж стежать", - експерт про захист даних в інтернеті

Кожен користувач сам несе відповідальність за свої дані в інтернеті, тому необхідно уважно стежити за тим, яку інформацію розміщувати в мережі.

Про це заявив член правління інтернет-асоціації України Олександр Глущенко, - пише УНН.

"У першу чергу відповідальність лежить виключно на самому користувачеві і тієї інформації, яку він надає. Тому перед тим як додавати, потрібно думати про те, чи не може ця інформація бути використана проти вас. Завдання користувача - уважно стежити за тим, які дані він розміщує в мережі, і бути обережнішим в соцмережах, на якихось невідомих сайтах, додатках. У нас 90% людей цього не робить і керується принципом "авось пронесе", - заявив Глущенко.

Як краще убезпечити себе в мережі:

  • 1. Добре думати над тим, яку інформацію розміщувати про себе в мережі. Наприклад, буває, що людина написала в мережі про те, що вона збирається кудись в поїздку і її квартиру тим часом обікрали. Глущенко запевняє, що через соцмережі теж стежать, тому, про всяк випадок, таку інформацію краще вказувати заднім числом.
  • 2. Перестати проходити сумнівні тести. Зазвичай всі тести, перед тим, як їх проходити, просять доступ до аккаунту. Часто дрібним шрифтом вказані найнебезпечніші пункти, аж до того, що сайт просити дозвіл на розміщення повідомлення від імені користувача.
  • 3. Залишати як менше своїх контактів. Зокрема, по можливості, не вказувати в профілі електронну адресу, телефон і, тим більше, домашню адресу.

Є спосіб обмежити доступ до персональної інформації, яку отримують додатки, і водночас ними користуватися. Потрібно знову ж таки у налаштуваннях Facebook зайти на сторінку "Додатки" і там зняти позначки з усіх категорій інформації, яку користувач надає додатку: біографія, день народження, склад сім'ї, релігійні погляди, статус "У мережі", дописи у вашому життєписі, журнал активності та зацікавлення.

"Ніколи не натискайте кнопку "Подобається" на службовій сторінці продукту. А якщо хочете пограти в ці ігри чи пройти тести, не заходьте в них через Facebook, а робіть це безпосередньо на веб-сайті гри чи тесту", - порадив лектор курсів інформаційних технологій, інтелектуальної власності та медіа-права в правничій школі Університету Східної Англії Пол Бернал.

"Увійшовши через Facebook, легше користуватися цими додатками, але водночас це дає розробнику додатка доступ до профілів користувачів та інформації, що в них міститься", - додав він.

Нагадаємо, що в кінці 2017 року стало відомо, що Google стежить за користувачами Android. З початку 2017 року компанія збирала дані про місцезнаходження Android-пристроїв, навіть якщо на гаджетах були вимкнені сервіси визначення геолокації.

На початку року Європейська Комісія запропонувала доопрацювати принципи конфіденційності в інтернеті. Нова редакція директиви дозволить поширити правила не тільки на телекомунікаційні компанії, але і на месенджери: WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Viber і інші. Поправки покликані забезпечити конфіденційність контенту і метаданих, а також посилити боротьбу зі спамом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#збереження #даних #конфіденційність #соцмережі #інформація #мережа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...