• Головна
  • В 10 клас без фізики, хімії та біології - нові зміни шкільної освіти
12:17, 23 березня 2018 р.

В 10 клас без фізики, хімії та біології - нові зміни шкільної освіти

В 10 клас без фізики, хімії та біології - нові зміни шкільної освіти

З 1 вересня 2018 року в 10-му класі можна буде вивчати інтегрований курс «Природничі науки». Відповідне рішення ухвалило Міністерство освіти та науки України. Цей курс знищує фізику, хімію, біологію, екологію, астрономію та географію як окремі предмети та об'єднує їх в одне ціле.

Ідеї такого курсу вже рік, але тепер все вирішено на офіційному рівні, - пише "24 канал".

В МОН переконані, що шкільна навчальна програма для старших класів недосконала, а майбутні студенти перевантажені непотрібними їм знаннями.

Експериментальні програми розроблено для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного спрямування. Через це курс може викладатися лише для учнів, що не планують складати ЗНО із природничих предметів. Викладати курс можуть вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації.

Колегією МОН схвалено 4 проекти навчальних програм інтегрованого курсу «Природничі науки»:

  • проект 1 – автори І.Дьоміна, В.Задояний, С.Костик,
  • проект 2 – авторський колектив під керівництвом Т.Засєкіної,
  • проект 3 – автори Д.Шабанов, О.Козленко,
  • проект 4 – авторський колектив під керівництвом В.Ільченко.

Кожна програма у власний спосіб реалізує змістові лінії державного стандарту. Наприклад, програми першого і другого проекту побудовані так, щоб пояснити особливості природних явищ та технологічних процесів з позицій кожної з природничих наук. Програма третього проекту акцентована на дослідження причинно-наслідкових зв’язків, що зумовили сучасний спосіб життя людства, та їх вплив на можливе майбутнє, а програма четвертого проекту пропонує модульний підхід до вивчення природничих предметів.

У кожній із запропонованих програм вивчення курсу базується на знаннях і компетентностях, що отримали учні в основній школі. Воно спрямоване на те, щоб навіть той випускник, який не спеціалізується на природничих науках, зміг сформувати цілісне уявлення про світ, отримав уявлення про широкий спектр наукових ідей астрономії, біології, географії, економіки, фізики і хімії.

Цей курс полегшує навчання гуманітаріям, які не планують складати ЗНО з тих 6-ти предметів, що будуть об'єднані в один. Саме для полегшення їхнього життя курс "Природничі науки" і створений. Всіх інших експеримент не стосуватиметься, вони зможуть вивчати фізику, хімію, біологію, екологію, астрономію та географію довго і з насолодою.

Як саме можна буде обрати новий курс або відмовитись від нього, поки що невідомо. Навчальні програми також ще не готові. Чи готові вчителі? Навряд чи. Та чи може школяр упевнено казати, що в останній момент не вибере ту спеціальність, де вкрай необхідно скласти, наприклад, біологію? З обмеженим набором знань йому це, скоріше за все, не вдасться.

Звичайно, старшокласникам варто полегшувати життя, та невже за рахунок обмеження відомостейадже у багатьох паралельно зі школою є заняття з репетиторами, підготовчі курси при вишах, перше кохання, спорт, підробітки.

Та чи буде така практика доцільною і чи не вплине вона на якість знань майбутніх абітурієнтів? Питання відкрите.

Нагадаємо, що з наступного навчального року всі перші класи розпочнуть навчання без домашніх завдань, форми і парт у три ряди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#природничі #науки #фізика #хімія #предмети #шкільна #освіта #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...