• Головна
  • Плани щодо медреформи: міністерство визначило, якою буде первинна медична допомога
20:04, 27 березня 2018 р.

Плани щодо медреформи: міністерство визначило, якою буде первинна медична допомога

Затвердили дуже важливий документ - Порядок надання медичної допомоги для лікарів первинної ланки, який з першого липня стане дороговказом у роботі для всіх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Про це повідомляє очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Разом із новими правилами роботи, цей документ формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта.

Плани щодо медреформи: міністерство визначило, якою буде первинна медична допомога, фото-1

Коротко про те, якою буде первинна медична допомога:

- Терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.

- Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами.

- За потреби лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо лікування.

- Лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.

- Лікар вчасно виявлятиме ризики для здоров’я. Він проконсультує, як поступово звільнитись від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і перейти на здоровий спосіб життя.

- У компетенції лікаря первинки – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю й окремі послуги паліативної допомоги.

- Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.

- Записатись до лікаря можна буде особисто, телефоном, електронною поштою чи іншими доступними засобами. За потреби лікар може виїхати до пацієнта додому. Потребу виїзду лікар і пацієнт вирішують разом. Мова йде не про екстрену допомогу – служба «швидкої» працюватиме у звичному режимі.

- Якщо лікар у відпустці чи з інших причин не може прийняти пацієнта, то заклад охорони здоров’я має забезпечити заміну і заздалегідь повідомити його пацієнтів.

- Згідно з Порядком, оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900. Проте залежно від демографічних, інфраструктурних та інших особливостей населеного пункту кількість пацієнтів може змінюватися.

Доцільність підписання декларацій з більшою кількістю пацієнтів буде узгоджуватися під час укладання договору медзакладу з Національною службою здоров'я. Наприклад, якщо сімейний лікар працює у селі, де мешкає більше 2000 людей, то усі жителі зможуть обслуговуватись у нього.

Без медичної допомоги не залишиться ніхто.

Нагадаємо, ми повідомляли, в Україні в 2018-м офіційно вступила в дію медична реформа. У профільному комітеті Верховної Ради вже з'явилися передбачувані розцінки: вимірювання тиску обійдеться у майже 28 гривень, а лікування відкритої рани пальця може обійтися у більш, ніж 70 гривень.

Також пологи і спостереження за вагітністю будуть безкоштовними для пацієнта після введення медичної реформи в Україні. Держава покриє на 100% вартість цих послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОЗ #Супрун #лікар #реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...