• Головна
  • Фракції Волиньради так і не дійшли консенсусу щодо «мовного питання»
16:31, 5 жовтня 2012 р.

Фракції Волиньради так і не дійшли консенсусу щодо «мовного питання»

Представники фракцій Волинської обласної ради, що зібрались 5 жовтня на погоджувальну раду, в ході якої оговорювали перспективи продовження роботи 13-ї сесії так і не дійшли компромісу щодо мовного питання. Йдеться про звернення до волинян стосовно підписання мовного закону, – повідомляє «Волинська правда».

Нагадаємо, що на розгляд сесії облради був винесений проект «Звернення Волинської обласної ради до волинян із приводу підписання антиукраїнського мовного закону». На пропозицію фракцій, що представляють опозиційні сили, проект слід було розглянути під питанням №1, що викликало заперечення фракції Партії Регіонів. 

Отож у сьогоднішньому, вже третьому, засіданні погоджувальної ради взяли участь голова облради Володимир Войтович, секретар фракції «Батьківщина» Віктор Коротун, заступник голови фракції ПР Олександр Курилюк, голова фракції ВО «Свобода» Анатолій Вітів і його колега Олександр Пирожик, а також депутат фракції НП Андрій Турак та голова фракції «Наша Україна» Сергій Слабенко.

На початку засідання голова облради Володимир Войтович зауважив, що необхідно продовжити засідання сесії, отож фракції повинні дійти компромісу. В свою чергу голова фракції ВО «Свобода» Анатолій Вітів зауважив, що його фракція погодилась на компромісний варіант проекту рішення згідні, щоб окремі абзаци були викреслені: «Ми згідні викреслити 5,5 абзаців». Разом із тим, він зауважив, що «свободівці» ні в якому разі не погоджуються із заміною формулювання «антиукраїнський закон», «існуючий режим» та «депутати ВР України із провладної більшості» в контексті русифікації та зради української мови. «Якщо я скажу інакше, то я збрешу», – зауважив він. Це ж фактично підтвердили і його колеги з фракцій «Наша Україна», «Батьківщина» та НП.

Зі слів представника фракції ПР стало, відомо що проект рішення не обговорювався на фракції цієї політичної сили, і він також не погоджується з тим, щоб відповідне питання розглядалось першим. «Давайте приймемо економічні рішення, проголосуємо бюджет, а потім будемо розглядати це питання», – зауважив він і додав, що сесію можна продовжити після виборів, аби політичний ажіотаж був меншим.

«Він не буде меншим, це наша позиція – захист українських національних інтересів», – сказав Анатоілй Вітів. До слова, він зауважив, що якщо облрада і надалі не прийматиме відповідного компромісного рішення, то її можна і розпустити як таку, що не виправдала сподівань волинян.

«Ви хочете, щоб це питання було 45-м? Та сесійна зала вже буде порожня», – сказав Сергій Слабенко.

Врешті, представники фракцій «Свобода», «Наша Україна», НП та «Батьківщина» погодилися, що саме «регіонали» не хочуть йти на компроміс.

Після більш, ніж годинних дебатів Володимир Войтович запропонував Олександру Курилюку обговорити проект звернення на засіданні фракції ПР, а з наступного тижня таки спробувати дійти до консенсусу: «Я за те, щоб сесія обласної ради відбулась».

«У варіанті ПР говориться, що мовний закон сприяє демократизації мовної політики… то як ми можемо за це голосувати?», – таку репліку висловив «свободівець» Олександр Пирожик. «Вони хочуть, щоб ми сказали «дякую» ВР та Президенту за мовний закон?», – запитав «нашоукраїнець» Сергій Слабенко.

Дилема порядкового номеру питання під час сесійного засідання також так і не була вирішена – фракції, що представляють опозиційні сили наполягають на першочерговому розгляді на початку сесії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...