• Головна
  • Волинь пливе: найбільше потерпає Ратнівщина
18:00, 3 квітня 2018 р.

Волинь пливе: найбільше потерпає Ратнівщина

У Волинській області підтоплено понад дві з половиною тисячі гектарів сільськогосподарських угідь. Зокрема, річковими водами – 135,5 гектарів, а решта – 2 374 гектари – дощовими водами.

Про це повідомляє "Громадського радіо".

Начальник Волинського обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук розповів, що найбільше підтоплено район Ратнівщини.

«Найбільше підтоплено сьогодні у Ратнівському районі 1435 гектарів сільськогосподарських угідь. З них водами річки Прип’ять – 135 гектарів», – зазначив Ростислав Кравчук.

З його слів, на Волині підтоплено 19 житлових будинків.

Зокрема, 4 будинки у селі Береск Рожищенського району, у Шацькому районі – 6 , у місті Любомль – 7. Будинки підтоплені дощовими водами через відсутність організації поверхневого стану.

Ще 2 будинки у с. Хряськ Маневицького району підтоплені водами річки Стир. А у селі Дерно на Волині підтоплені городи та близько десяти дворів. Голова Дернівської сільської ради Олександр Гуч розповів, що минулого року підтоплень в селі не було.

Волинь пливе: найбільше потерпає Ратнівщина, фото-1

З його слів, такі випадки не щорічні. Подібна ситуація була в селі у березні 2013 року. Олександр Гуч зазначив, що цьогоріч представники управління Державної служби надзвичайних ситуації Волині два дні відкачували воду в селі. Планують надалі створювати нові рови, щоб вода відійшла.

«Вина не лише природи, а й людей. Люди в рови скидають сміття. Рови, які йдуть в людей поміж городів, вони його закидають, щоб мати більшу площу, безпосередньо, для урожаю, щоб садити й сіяти», – говорить Олександр Гуч.

Тим часом в самому Луцьку – центрі Волинської області – проблеми з підтопленням немає. Сніг вже майже весь розтанув. Проблема може виникнути, якщо випаде дуже багато опадів, або ж якщо відбудеться прорив у Хріницькому водосховищі, говорить начальник Волинського обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук.

«Єдину проблему може нам створити – це Хрінницьке водосховище, що розміщене на річці Стир, знаходиться у Демидівському районі, с. Хрінники. Але ми до початку повені разом з державною службою надзвичайних ситуацій провели туди виїзд. І з міжвідомчою комісією, яка керує експлуатацією цього водосховища, узгодили режим роботи на період пропуску повені. Проблем наразі немає. Водосховище працює у режимі роботи, який ми намітили», – розповів Ростислав Кравчук.

Рятувальники допомагають волинянам вирішити проблему з підтопленням будинків. В управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській області повідомили, що 3 квітня підрозділи служби «101» здійснювали відкачували воду у шести населених пунктах. Весняні підтоплення на Волині не трапляються щороку в кожному зі згаданих районів. Все залежить від кількості опадів та рівня води у річках.

Начальник Волинського обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук розповів, що вже три роки таких підтоплень не було.

Наприкінці березня цього року, щоб запобігти випадків підтоплень голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко підписав доручення «Про вжиття додаткових заходів щодо запобігання випадків підтоплень в населених пунктах області». Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Згідно доручення, у містах та районах Волинської області організовано проведення обстежень населених пунктів та мікрорайонів на наявність штучних перепон у водовідвідних системах, що можуть спричинити підтоплення.

Нагадаємо, ми повідомляли, що десятки населених пунктів Волині, частина Луцька та села Рівненщини – під загрозою затоплення. Дамба Хрінницького водосховища, яка відділяє всі ці території від великої води, може прорвати будь-якої миті. Також Шацьк перетворився на Венецію, адже через сильний дощ у місті затопило двори, городи перетворились на ставок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підтоплення #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...