• Головна
  • Децентралізація: надходження волинських громад у місцеві бюджети - 178 мільйонів гривень
09:52, 16 квітня 2018 р.

Децентралізація: надходження волинських громад у місцеві бюджети - 178 мільйонів гривень

Децентралізація: надходження волинських громад у місцеві бюджети - 178 мільйонів гривень

Експерти Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування провели аналіз виконання бюджетів об’єднаними громадами краю за результатами першого кварталу 2018 року. Доходи волинських ОТГ значно перевищили заплановані показники.

Про це інформує Волинський ЦРМС, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Власні надходження у загальний фонд місцевих бюджетів склали 177 762 190, 61 грн. Це 128,42% від запланованого на цей період, та складає 29,12% від річних планових призначень, затверджених місцевими радами.

З 40 громад, що повноцінно функціонують та мають прямі бюджетні стосунки з Державним бюджетом, лише у чотирьох громадах надходження власних доходів виявились нижчими від запланованих, а у п’ятьох з них надходження склали понад 150% від планових.

Виконання плану надходжень у загальний фонд місцевих бюджетів у містах обласного значення склало 106,9 %, у всі місцеві бюджети, крім ОТГ- 110,71 %, в цілому по області - 113,7%. Отже, виконання планових призначень по об’єднаних громадах значно перевищує аналогічні показники по інших місцевих бюджетах.

Децентралізація: надходження волинських громад у місцеві бюджети - 178 мільйонів гривень, фото-1

Структура доходів, отриманих місцевими громадами у першому кварталі 2018 року:

  • податок на доходи фізичних осіб у структурі власних надходжень ОТГ складає 60,18 %,
  • єдиний податок 13 %,
  • акциз на пальне 10,26 %, майнові податки 10 %,
  • рента за використання лісових ресурсів 2,67 %,
  • акциз на тютюн і алкоголь 1,98 %,
  • плата за адміністративні послуги 1,21 %,
  • інші платежі 0,7 %.

Порівняно невисокою є частка майнових податків, які включають і плату за землю, це свідчить про те, що громади мають резерв для росту власних доходів саме у цьому виді платежів. Також варто звернути увагу на незначні частки у структурі доходів акцизних платежів на тютюн і алкоголь та плати за адмінпослуги і працювати над зростанням питомої ваги даних видів доходів.

Особливо важливо розвивати доходи з низькою часткою у структурі власних надходжень тим громадам, де велику питому вагу мають надходження від акцизу на пальне, так як з 2020 року ці платежі не будуть надходити у місцеві бюджети, а йтимуть виключно до Дорожного фонду.

Нагадаємо, що зараз на Волині діє 40 ОТГ.  А загалом нині в Україні створено 366 ОТГ, у 2018 році очікується зростання кількості об’єднаних територіальних громад до 600-650.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОТГ #доходи #податки #надходження #бюджет #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...