• Головна
  • 800 євро за місяць: Польща спрощує працевлаштування для українських медсестер
15:25, 16 квітня 2018 р.

800 євро за місяць: Польща спрощує працевлаштування для українських медсестер

800 євро за місяць: Польща спрощує працевлаштування для українських медсестер

Міністерство здоров'я у Польщі розглядає можливість полегшення працевлаштування для медсестер з України через нестачу кадрів серед етнічного населення.

Доповнення вищої освіти в Польщі згідно з вимогами Європейського Союзу має вирішити проблему нестачі персоналу, – інформує Польське радіо.

Як показують дані Вищої палати медсестер та акушерок, третина медсестер у Польщі – в пенсійному віці. Тобто близько 73 тисяч осіб (загалом у Польщі 220 тисяч медсестер) можуть вийти на пенсію. Саме тому розглядається можливість приймати представниць цієї професії з інших країн. Серед вимог – вільно володіти польською мовою.

Особи, які не є громадянами ЄС, проходять процедуру нострифікації диплома. Такої можливості немає у випадку молодших спеціалістів з України, а у випадку вищої освіти цей процес дуже складний, тому охочих немає. Зараз у Польщі працює приблизно 90 медсестер з України.

Український диплом медсестри підтвердити легше, тож можна швидше влаштуватися на роботу. Але потрібне знання іноземної мови на досить високому рівні, адже медсестри спілкуються з пацієнтами. Звичайно, що вивчити ще одну слов’янську мову - польську чи чеську - для українця легше, ніж німецьку, - пише "Експрес".

Щодо зарплати, то на сьогодні в Польщі українська медсестра може отримувати ставку в 700-800 євро на місяць, у Чехії - 800-1000 євро, в Німеччині - 1800 - 2200. У країнах Перської затоки зарплати можуть складати 1000 - 1500 доларів. І там, як правило, роботодавці надають житло безкоштовно. Кращі пропозиції у розвинутих країнах, але не всі в змозі виконати необхідні для цього вимоги -- вивчити мову на високому рівні та пройти переатестацію.

Нагадуємо, що нині у Польщі найбільш затребувані будівельна, гастрономічна і транспортна галузі. Якщо кілька років тому переважна більшість іноземців приїжджала до Польщі, щоб працювати у сільському господарстві, то нині участь сільськогосподарської галузі є меншою.

Обсяг перерахувань додому з Польщі українських робітників зріс у 2017 роки більш ніж в півтори рази, перевищивши 100 млрд грн у еквіваленті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медсестри #освіта #диплом #працевлаштування #українці #Польща
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...