14:00, 11 жовтня 2012 р.
У Луцьку в бібліотеці показали філософію круговороту (ФОТО)
У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація персональної виставки молодого і талановитого художника Андрія Калькова. Про це інформує «Волинська правда».
На виставці представлено 7 робіт митця. Діятиме експозиція у читальному залі бібліотеки орієнтовно до кінця жовтня. Це вже не перша виставка художника, але персональна – дебютна. Його роботи можна було уже побачити в обласному центрі Волині, на стікерах у громадському транспорті, та й по всьому світі. Його роботи поширюють прихильники руху стріт-арт, які просто отримують його роботи і розвішують їх у різних містах нашої планети.
Кальков – це псевдонім. Своє справжнє прізвище молодий художник вирішив сховати «за сімома печатками». Мовляв, Кальков – це те прізвище, яке б і справді могло бути його. У родині художників немає. Автор робіт розповів, що на одну роботу витрачає до тижня часу. Роботи на виставці назви не мають, проте всі вони об’єднані однією ідею коловороту. Як розповів Андрій Кальков, круговорот в природі можна побачити усюди: починаючи від закручених рогів тварин і до галактик. Він зауважив, що ще Сократ казав, що все рухається і закручується у відповідному напрямку. «Круговорот – це загальна структура, ідея, суть, душа...», – сказав художник. А можливо, і навіть, певний поштовх для самозаглиблення людини. Адже саме в душі людини можна знайти цінності, із якими можна ділитися із іншими.
Зауважимо, що такі виставки у стінах бібліотеки є традиційними і влаштовуються щороку напередодні Дня художника, який святкується в нашій державі у другу неділю жовтня. На зустріч із митцем прибули студенти училища культури та мистецтв й Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Розмова відбулася у форматі «запитання-відповідь».
Працює художник у стилі стріт-арту. Розповідає, що часто доводиться пояснювати, що зображено на картині, адже це – абстракція. Стріт-арт – це вуличне мистецтво, яке нині популярне у багатьох країнах світу. Так що роботи Калькова можна назвати графічними абстакціями. Ціною на свої картини художник теж не поділився. Мовляв, все відносно. Він зауважив, що такі картини – це своєрідний спосіб спілкування між людьми. Митець додає, що на свої роботи він чує найрізноманітніші відгуки. За освітою він художник і закінчив навчання лише 1,5 роки тому.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...