• Головна
  • Схеми "дерибану" української землі: 450 мільйонів гривень за 7 тисяч гектарів
13:21, 5 травня 2018 р.

Схеми "дерибану" української землі: 450 мільйонів гривень за 7 тисяч гектарів

Схеми "дерибану" української землі: 450 мільйонів гривень за 7 тисяч гектарів

Земля є одним із об’єктів корупційних схем, які розслідують детективи Національного антикорупційного бюро України. Найчастіше йдеться про спроби певних осіб отримати земельні ділянки за безцінь — або через надання їх у довгострокову оренду (до 49 років, іноді з можливістю подальшого викупу), або ж отримавши їх на підставі фіктивного обґрунтування без оплати.

Загалом, понад 25 кримінальних проваджень НАБУ стосуються земельних «оборудок». Майже третина з цих справ уже скерована до суду. Обвинувальні акти складені стосовно 14 осіб, - повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними слідства, загальний предмет злочину в «земельних» справах перевищує 450 млн грн. Це — збитки, яких зазнали держава та місцеві громади через втрати понад 7 тис. гектарів.

Одним із ключових мотивів, які спонукають посадовців до вчинення злочину, на думку детективів Бюро, є бажання отримати неправомірну вигоду. Так, сукупний розмір хабарів, отриманих «в обмін на землю» чиновниками, яких викрили детективи НАБУ, перевищує 2,5 млн грн, 70 тис. дол. США та 300 тис. євро.

Ці кошти, з-поміж іншого, вимагалися та були одержані посадовцями за позитивне «вирішення питань» про виділення чи передачу в оренду земельних ділянок.

Відповідно до розслідувань НАБУ, доволі поширеною є схема, відповідно до якої земельні ділянки, виділені державним органам влади, в подальшому передаються приватним компаніям-забудовникам в обмін на зобов’язання виділити певну кількість квартир співробітникам відповідного держоргану.

Нерідко, сукупна вартість таких квартир виявляється суттєво нижчою за ринкову вартість земельної ділянки. Подібні «угоди» стають об’єктом уваги з боку детективів НАБУ.

Додамо, що Держгеокадастр Волині через корупційні схеми «дерибанить» землі на десятки мільйонів доларів, фактично крадучи її в селян. В той же час, керівництво відомства усуває конкурентів з ринку надання супутніх послуг, «завівши» туди власні фірми зі Львова.

У спільнoті Грoмадська ініціатива «Депутати, на вихід повідомили, що за царювання в місті УКРOПівськoї більшoсті кількість рoзданoї луцькoї землі прoстo б’є всі антирекoрди.

«Схема дерибану дуже прoста. Є в Луцьку кoмунальне підприємствo «Парки та сквери», яке малo 1 млн. грн. забoргoванoсті перед пoдаткoвoю та фактичнo не працювалo. Нoве керівництвo, ніби для тoгo, щoб рoзрахуватися з пoдаткoвoю, прoдає теплиці, щo були у власнoсті КП. Ціна питання кількасoт тис.грн. Самі пo сoбі теплиці занедбані та нічoгo не варті, але під ними – два гектари луцькoї землі. Придбалo ці теплиці ТOВ «Житлoвий квартал».

Нагадаємо, що практично всі землі сільськогосподарського призначення державної власності (а їх було більш ніж 10 млн га) не підпорядковані державі. Все роздано в довготермінову та безстрокову оренду приватним підприємствам,  під ОСГ, в постійне користування міністерствам, установам та іншим різноманітним громадським структурам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля #деребан #гектари #НАБУ #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...