• Головна
  • На Волині хочуть закрити прибуткову шахту
17:25, 5 травня 2018 р.

На Волині хочуть закрити прибуткову шахту

На Волині хочуть закрити прибуткову шахту

Хочуть закрити найрентабельнішу копальню № 9 Нововолинська. Її називають неприбутковою і це тоді, коли торік її прибуток сягав 40 мільйонів гривень. В останні роки головним аргументом для закриття шахт було те, що всі шахтарі перейдуть працювати в добудовану десяту. Так закрили першу шахту, яка ще мала нерозвинені поля з покладами кам’яного вугілля невисокої зольності. Тепер у чергу ставлять «дев’яту», але наражаються на спротив.

Шахтарі відстоюють свою копальню і звинувачують у фінансових махінаціях директора шахти, - пише "Волинь".

Ще у 2015 році шахту хотіли реструктуризувати. Однак профспілки її відстояли. У 2018 році шахту взагалі хочуть закрити.

"Хочуть зробити з нашої шахти копанку, разом з тим — ​отримувати гроші з держбюджету (по лінії реструктуризації) і прибутки класти собі в кишеню, — ​розповів у редакції голова первинної організації, депутат міської ради Василь Гура. — ​Зараз ми працюємо на двох лавах, добуваємо стільки вугілля, що здатні заробити на зарплату, податки, технічне забезпечення".

За його словами, торік підприємство отримало прибутку майже сорок мільйонів гривень, однак не відомо, як ці кошти були використані. Шахтарі намагалися про це дізнатися, та конкретної відповіді від генерального директора Андрія Пилипюка так і не почули.

Є обґрунтовані підозри вважати, що якісне вугілля з дев’ятої і«Бужанської», яке є високозольним, змішують і відправляють на збагачувальну фабрику.

"Хоча наше без проблем можуть використовувати всі чотири ТЕС, які працюють у Західній Україні. Випадково почув, що навіть дядьки з Грубешова, що у Польщі, ним палять, аби зекономити газ. Але ситуація така, що є «відповідальні», які вирішують, куди й кому продати це паливо. Зараз, наприклад, на складі лежить 6,7 тисячі тонн якісного вугілля, яке чомусь не відправляють на електростанції", — ​зазначив Василь Гура.

Досі існує система «смотрящих» на вугільних підприємствах. Тому, як доводиться чути, тут заробляють усі, крім гірників. Бо біля кожної шахти є фірми, які за їхній рахунок «годуються».

"По-перше, сама процедура переведення шахти, яка будується, в структуру діючих, непроста. По-друге, і це найголовніше, наразі, на жаль, є достовірна інформація про те, що «десяту» не мають наміру добудовувати. Бо те, що для запуску її першої черги потрібно 600–700 мільйонів гривень, — ​фантазія. За підрахунками спеціалістів, ця сума становить не менше трьох мільярдів гривень, яких ніхто не збирається виділяти, — ​пояснив профспілковий ватажок і додав: — ​Шахта № 10 усі роки виконувала роль такого собі банку для відмивання грошей, що підтверджується і фактом існування численних фірм-«прокладок», які повиростали навколо неї, як гриби після дощу".

Прикро, що з огляду на вищесказане всі плани щодо збереження вугільної галузі Волині можуть залишитися нереалізованими.

Про складну ситуацію з наявністю багатьох «підводних каменів» розповів і голова Волинського теркому працівників вугільної промисловості Юрій Калістратов. Він підтвердив факт невідвантаження палива, повідомив, що питання з реорганізацією «Волиньвугілля» застопорилося на невідомі терміни.

На 2018 рік двом шахтам — ​9-й та «Бужанській» — ​доведені планові завдання з видобутку вугілля — ​117 та 120 тисяч тонн відповідно. Наразі, беручи до уваги показники за трохи більш як три місяці, вони виконуються наполовину. В останні квітневі дні дещо збільшився видобуток. Але всі добре розуміють, що 150–250 тонн на добу — ​це мізер. Та якби навіть це вугілля належним чином обліковувалося і  йшло споживачеві, то гірники не випрошували б у держави, як жебраки, свою законно зароблену зарплату.

Тому зараз на дев’ятій шахті ситуація «хто—кого». За словами Василя Гури, профспілки рішуче налаштовані боротися за своє підприємство.

Нагадаємо, що працівники шахти №9 "Нововолинська" відмовлялися працювати та вимагають погасити їм заборгованість по зарплаті. Зарплату виплачували частинами. На рахунки працівників вугільного підприємства надійшло 26 %, однак працювати вони відмовлялися, до повного погашення заборгованості. Генерального директора державного підприємства "Волиньвугілля" судитимуть через зловживання службовим становищем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахта #вугілля #прибуток #закриття #махінації #Волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...