• Головна
  • Меню шрифтом Брайля: ресторани Луцька закликають використовувати шрифт для людей з порушенням зору
11:15, 20 травня 2018 р.

Меню шрифтом Брайля: ресторани Луцька закликають використовувати шрифт для людей з порушенням зору

Меню шрифтом Брайля: ресторани Луцька закликають використовувати шрифт для людей з порушенням зору

У Луцьку ресторани закликають використовувати меню, надруковані шрифтом Брайля.

Про це повідомляє «Вголос».

За словами радника мера Ігоря Поліщука, у Луцьку небагато закладів використовують у роботі меню шрифтом Брайля, проте це необхідно для того, щоби люди з порушеннями зору почувати себе комфортніше у соціумі.

Голова ГО «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук каже, що навіть у закладах, де є меню шрифтом Брайля, вони застарілі, однак друк не є дороговартісним. Він наголосив, що введення у луцьких закладах меню для людей з порушенням зору розширить коло відвідувачів і привабить людей з інших міст.

Шрифт Брайля зараз широко використовують у суспільстві.

Нагадаємо, що з 2010 року законом України передбачено нанесення назви лікарських засобів на зовнішню (вторинну) упаковку шрифтом Брайля. Шрифт Брайля - це рельєфний шрифт, який можна відчути на дотик. МОЗ України визначає ліки, упаковка яких не маркується шрифтом Брайля. Ці вимоги визначені законодавчо.

Крім того, в 2018 році запроваджена адаптована процедура проведення зовнішнього тестування для осіб, які використовують в навчанні шрифт Брайля. Апробація відбулася під час додаткової сесії з української мови і літератури, математики, історії України.

У самому Луцьку студією друку шрифтом Брайля «Braille studio» спільно з ПРАТ «Волинська обласна друкарня» видано рельєфно-крапковим шрифтом Брайля туристичний путівник авторства Катерини Мойсіюк «Луцьк – прогулянки містом» накладом 30 примірників. У книзі окрім, власне, шрифту Брайля можна побачити й три рельєфно-графічні зображення видатних архітектурно-історичних пам'яток м. Луцька.

А також в обласному центрі Волині є унікальний мурал шрифтом Брайля. Авторами малюнку стали художники Андрій Присяжнюк та Сергій Радкевич. Над ним працювали 6 днів, а назвали «Нуль метрів над рівнем моря».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шрифт #Брайля #меню #ресторани #відвідувачі #Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...