• Головна
  • Чи дієві електронні черги в дитсадки?
18:29, 22 травня 2018 р.

Чи дієві електронні черги в дитсадки?

Чи дієві електронні черги в дитсадки?

Електронні черги в дитячі садочки не унормовані жодним урядовим документом, однак мають юридичну силу, бо є відповідні рішення органів місцевої влади. Проте в кожному регіоні можуть бути свої правила і підходи.

Про це у програмі «Свобода в деталях» повідомили заступник міністра освіти Павло Хобзей та директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Віктор Громовий.

Чи ефективні електронні черги в дитсадки?

Такі системи, як електронні черги, не працюють у межах країни, вони працюють в межах території, на якій люди мешкають. Далеко не в усіх містах вони працюють по-чесному.

«Повинна в державі бути єдина система обліку дітей, система запису в черги, щоб люди не бігали як зараз при записі до першого класу з довідкою зі школи зі свого мікрорайону, що дитина не зарахована до цієї школи», – наголошує Віктор Громовий.

Заступник міністра освіти та науки Павло Хобзей погоджується, що необхідно впроваджувати електронні реєстри обліку дітей, а разом з тим і дошкільнят та першокласників.

Та не виключено, що, за теперішньої ситуації, своєї черги можна і не дочекатись. Тоді дитина піде відразу у перший клас. Статистики щодо таких ситуацій в міністерстві немає, але Павло Хобзей переконаний, що і такі випадки в країні є.

Хто має право на першочергове зарахування до дитсадка?

На вільні місця беруть у першу чергу тих, хто має на це пільги. Є обов’язковий перелік, але міста можуть додавати до нього свої пільги.

«Далі, якщо є вільні місця, віддають перевагу тим, хто зареєстрований у тому ж мікрорайоні, що і садочок, бо зрозуміло, що це легше. Бо якщо віддати місце іншим, то цим людям доведеться шукати інше місце дальше від дому. Але садки насправді не мають приписаних мікрорайонів, це школи мають мікрорайони», – пояснює заступник міністра.

Павло Хобзей назвав гарантовані державою пільги щодо першочергового зарахування до дитячого садочка:

  • дітям, які постраждали в наслідок чорнобильської катастрофи;
  • дітям військовослужбовців, бо військовослужбовці часто міняють місце проживання – не можливо ставати в чергу і чекати, бо не знаєш коли передислокують;
  • діти військовослужбовців військової прокуратури;
  • дітям загиблих під час виконання службових обов’язків осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

«Багатодітних родин в даному переліку немає, але думаю, що це розуміють на місцевому рівні і включають до переліку і багатодітних родин», – додав він.

Чи можуть дитсадки домашнього типу врятувати від черг?

У Польщі проблему черг до дитячих садочків вирішили долати саме таким чином: створили ясельні групи домашнього типу. В таких садочках від 5-10 дітей, батьки оплачують його частково, а основну частину виділяють з бюджету міста. До того ж батьки на свій розсуд готують малюкам їжу та встановлюють чергування по днях, в які проводять з малюками різноманітні розвиваючі ігри та заняття.

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей каже, що такі варіанти тепер можливі і в Україні, хіба що наразі лише приватного типу.

До того ж є можливість організовувати «корпоративні садочки» на базі компанії чи фірми, додає він.

Функціонування дитячих садочків забезпечується коштами місцевих бюджетів, державний бюджет може виділити кошти на будівництво чи реконструкцію дошкільного навчального закладу, пояснює заступник міністра освіти і науки. Один з варіантів, місцева влада може утворювати дитячі садочки на базі шкіл.

А от приватні дитсадки для своєї діяльності мають отримати ліцензію, тож батьки дитини мають переконатися в її наявності перед відвідуванням дитиною закладу.

Нагадаємо, що уряд ставить за мету ліквідувати до 2020 року черги в дитячі садки.

У Луцьку близько тисячі дітей претендують на місце в садочок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черги #дитсадки #електронні #мікрорайони #фінансування #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...