• Головна
  • Коли українці можуть менше платити за комуналку?
16:25, 30 травня 2018 р.

Коли українці можуть менше платити за комуналку?

Коли українці можуть менше платити за комуналку?

В Україні в багатьох містах влітку через проведення "гідравлічних робіт". відключають гарячу воду. Зазвичай відключення триває два тижні, проте часто цей термін розтягують до декількох місяців. В цей та інші періоди, коли якість послуг невисока, українці можуть за них платити менше.

За комунальні послуги можна платити менше, якщо мешканці не задоволені їхньою якістю, - пише "OBOZREVATEL".

Платити можна менше, але тільки якщо доведеш погану якість

Якщо замість гарячої води - тепла, пишіть заяви постачальнику, розповідає юрист Олександр Плахотник. Після цього його представник має прийти до вас додому і виміряти температуру.

Платити за повним тарифом потрібно тільки за умови, якщо температура перебуває в межах 50-75 градусів.

За неповним тарифом можна платити, якщо:

  • температура гарячої води нижча 50 градусів, можна заплатити всього 90% від нарахованої суми;
  • менше 45 градусів - 70%;
  • менше 40 градусів - 40% від суми.

"Якщо раптом вам відключили гарячу воду, але при цьому з гарячого крана йде холодна вода, ви можете нею користуватися, а потім постачальник повинен перерахувати її вартість за тарифом для холодної води. Також можна платити менше, якщо температура не відповідає стандарту", - розповідає Плахотник.

До слова, є кілька причин, за якими з гарячого крана може йти холодна вода. Головна з них - труби не утеплені і взимку градуси губляться як у самому будинку, так і по дорозі від котельні до будинку. Якщо утеплити труби, по яких іде гаряча вода в багатоповерховому будинку, температура гарячої води може піднятися на 3-5 градусів.

Для прикладу, якщо взимку через неутеплені труби температура води з-під гарячого крана становить 45%, замість нарахованих 800 грн за комунальну послугу можна заплатити всього 560 грн.

Коли за комуналку можна не платити?

Відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги", температура в опалювальній квартирі має складати 20 градусів тепла.

За кожен градус нижче норми суми у платіжках повинні скорочуватися на 5%.

Якщо ж у квартирі менше 12 градусів тепла, платити за опалення не потрібно. Щоправда, в законі сказано, що при цьому будинок повинен відповідати стандартам енергоефективності. В Україні ж за різними оцінками вимогам відповідають лише 15-25% будинків, решту необхідно ремонтувати і утеплювати.

До слова, закон також захищає і постачальників у разі, якщо українці не платять за комуналку.

Так, комунальну послугу можуть відключити навіть без присутності власника квартири.

Боржника повинні попередити за 30 днів, також заздалегідь потрібно попередити і балансоутримувача будинку. Але якщо вони обидва проігнорують інформацію, представник постачальника має право прийти і відключити, наприклад, воду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комуналка #плата #зменшення #якість #послуг #невисока #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...