19:33, 2 червня 2018 р.
Система відеофіксації: що повинні знати водії
До кінця 2018 року по всій країні повинні запрацювати 200-300 комплексів. Система фіксуватиме порушення на фото чи на відео.
Фото- чи відеодоказ порушення правил дорожнього руху комплекс надсилатиме захищеним каналом зв'язку до спільного центру обробки даних МВС і Національної поліції, - пише "Обозреватель".
Оператор перевірятиме порушення, ідентифікуватиме користувача транспортного засобу і складатиме адміністративну постанову. Після цього вона через "Укрпошту" у вигляді паперового листа рекомендованим відправленням надсилатиметься на адресу реєстрації власника транспортного засобу.
Будь-який власник авто зможе зареєструватися у власному електронному кабінеті і внести там інформацію про відповідального користувача транспортного засобу, щоб листи адресувалися безпосередньо йому.
Процедура повідомлення описана в законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування сфери паркування транспортних засобів", що набуде чинності 27 вересня 2018 року.
Зокрема, якщо поштар двічі не зможе доправити лист, особа вважатиметься повідомленою.
Також в електронному кабінеті можна буде налаштувати отримання листа про штраф за порушення правил дорожнього руху на електронну пошту.
Людина матиме на оплату штрафу десять днів. Після цього поліція передасть справу до Державної виконавчої служби. "ДВС відкриває виконавче провадження і використовує весь інструментарій для стягування коштів", - каже перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні допомагали розробляти експерти консультативної місії Європейського Союзу. Міжнародний експерт з безпеки дорожнього руху з Великобританії Енді Удалл розповів, як працює система автоматичної фіксації порушень ПДР у його країні.
Автоматичні комплекси фіксують порушення за допомогою камери і щодня завантажують записи на сервер. Потім у поліцейському відділку цю інформацію аналізують і надсилають порушникам листи зі штрафами. Якщо порушник не сплачує штраф протягом 14 діб, сума штрафу збільшується на 50%.
Якщо людина відмовляється платити і цей штраф, справа передається до суду.
Якщо людина не з'являється до суду, він виписує ще більший штраф і надсилає його поштою. Якщо людина не платить, поліція має право отримати ордер, прийти до людини додому і затримати її на день. Якщо людина відмовляється платити штраф, її можуть заарештувати на тиждень. Таке трапляється рідко.
Також людина може оскаржити штраф у суді. Тоді у судовому розгляді бере участь поліцейський, який виписав штраф. Під час засідання відтворюється відео порушення, і суд ухвалює рішення: скасувати штраф чи залишити його.
"Судове оскарження відбувається дуже рідко. Люди розуміють: якщо порушення зафіксоване на камеру, то його навряд чи можна оскаржити", - пояснює Удалл.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
20:27
2 жовтня
08:34
2 жовтня
live comments feed...