• Головна
  • Результати ЗНО з англійської - під сумнівом
15:29, 5 червня 2018 р.

Результати ЗНО з англійської - під сумнівом

Результати ЗНО з англійської - під сумнівом

У п'ятницю абітурієнти країни складали ЗНО з англійської мови. Крім звичайних тестів, Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) цього року додав аудіювання. Саме це нововведення викликало шквал обурення, поставивши під загрозу результати тесту.

За словами директора УЦОЯО Вадима Карандія, англійську мову здавали майже 84 тис. осіб, - пише "Сьогодні".

Звук і дикція

"Тест в такому форматі, для такої кількості учасників проводився вперше. Він був складним і для учасників оцінювання, і для організаторів", – говорить Карандій.

Абітурієнти та їхні батьки масово скаржаться на якість звуку і вимову одного з дикторів, який начитував текст аудіювання.

"Тестовий аудіозапис був нормальним, а ось саме аудіювання – огидним. Про те, що можна поскаржитися на звук, мені сказали тільки після виходу з пункту ЗНО, і я втратила право на скаргу", – говорить Марія Павлишко.

"Сам звук був настільки неякісним, так ще таке відчуття, ніби диктор, начитуючи ці завдання, жував в цей момент ганчірку", – скаржиться абітурієнт Андрій Слепченко.

Його колега Поліна зазначає: завдання були нескладними, але якість звуку – поганою.

"Диктор відзначився моторошним вимовою і постійно поспішав. На клас було всього дві колонки, і звук розсіювався. Якби кожному видали навушники, проблем вдалося б уникнути", – додає вона.

В результаті апеляції подали 65 осіб, 37 з яких – в Києві.

"Такі вимоги"

В УЦОЯО на проблему вже відреагували:

"Вдячні кожному, хто подав апеляцію. Матеріали за ними направлені до спецкомісії. Деякі учасники також скаржаться на вимову одного з дикторів. Вона дійсно була різною – це необхідна вимога. Одна з компетенцій, які повинен отримати випускник, вивчаючи англійську, – розуміння іноземців, які спілкуються з різним темпом і вимовою".

Екс-голова УЦОЯО Ігор Лікарчук пояснює причину проблеми.

"У кожній аудиторії потрібно поставити однакову апаратуру. Не можна проводити стандартний тест в різних технічних умовах, а вони цього року в кожній аудиторії були різними. Тому такий результат очікуємо", – розповів він.

Вчителька англійської Валентина Гончаренко заступилася за тих абітурієнтів, які говорять про погану вимову диктора:

"У нього однозначно американська вимова, а не класична англійська, якої ми вчимо дітей. Якби діти окремо вивчали цю різницю, то організатори аудіювання були б праві. Але вони цього не врахували, і постраждали діти".

Експерт з питань освіти Андрій Черних впевнений: якщо результати перевірки апеляцій покажуть, що багато дітей не розуміли, про що говорилося в аудіюванні, потрібно відмовитися від урахування його результатів в тесті.

Нагадаємо, що вкінці березня у Волинській, Львівській та Рівненській областях учні складали пробне ЗНО з англійської мови. Однак через неякісне технічне забезпечення тестування було зірване.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗНО #англійська #мова #аудіювання #звук #вимова #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...