15:35, 10 липня 2018 р.
Прийняли закон про маркування харчових продуктів
Верховна Рада України від 10 липня прийняла за основу і в цілому законопроект про врегулювання порядку маркування харчових продуктів та введення штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці.
За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів, - пише "Обозреватель".
"Проектом закону забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману, зазначена заборона поширюється також на рекламу харчових продуктів. Законопроект забезпечує надання точної, достовірної та зрозумілої інформації споживачу про харчові продукти", - повідомив в ході презентації один з авторів законопроекту, заступник голови комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.
Законопроектом передбачено інформування споживачів про вміст у продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин або продуктів, які можуть викликати алергічні реакції або непереносимість.
Документом встановлюється вимога щодо надання споживачеві інформації про те, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню, враховуючи, що заморожування і подальше розморожування певних продуктів обмежує можливості їхнього використання і може впливати на їх безпеку, смакові і фізичні властивості.
Законопроектом передбачено відхід від вимоги обов'язкового надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не піддавалися переробці або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень про їх купівлю або площа упаковки яких занадто мала, щоб вмістити всю інформацію.
Порушення вимог закону тягне за собою накладення штрафу на юросіб в розмірі 15 мінімальних заробітних плат (мзп) (55,8 тис. грн), на фізосіб-підприємців - у розмірі 10 мзп (37,2 тис. грн).
Пропозиція до реалізації або реалізація продуктів харчування чи кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрозу для життя, здоров'я людини або тварини, тягне за собою накладення штрафу на юросіб в розмірі п'яти мзп (18,6 тис. грн), на фізосіб - підприємців - у розмірі трьох мзп (11,2 тис. грн).
Ненадання інформації споживачеві та введення в оману щодо речовин і харчових продуктів, що викликають алергічні реакції або непереносимість - тягне за собою накладення штрафу на юросіб в розмірі 30 мзп (111,7 тис. грн), на фізосіб - підприємців - у розмірі 20 мзп (74,5 тис. грн).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:04
16 вересня
09:27
13 вересня
23:01
11 вересня
live comments feed...