15:10, 30 жовтня 2012 р.
Волинські економісти вважають, що Україну врятують гроші «з-під матраців»
Напередодні виборів засоби масової інформації публікували чимало невтішних економічних прогнозів. Чого чекати від найближчого майбутнього, сьогодні, 30 жовтня, під час прес-конференції розповіли доктор економічних наук Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Микола Карлін та директор Північно-Західного міжрегіонального управління роздрібного бізнесу АТ "Ерсте Банк" Наталія Магурян.
За словами Карліна, стан економіки України залежить від зовнішніх та внутнрішніх політичних і економічних чинників, зокрема, від президентських виборів у Сполучених Штатах Америки. Залежно від переможця політичних перегонів, гривня може або залишитися сталою, або різко девальвувати.
Вплинуть на нацвалюту і нинішні вибори до Верховної Ради України. Якщо більшість у парламенті отримає Партія регіонів, то ймовірно, що її політика залишиться незмінною. Таким чином можна очікувати, що вже у 2014 році долар вартуватиме 8, 4 гривні.
«У нас велика проблема із золотовалютними резервами», - зауважив Микола Карлін і додав, що ситуацію врятувати зможе тільки розвиток металургійної та хімічної галузей.
Наталія Магурян вважає, що українцям потрібно робити заощадження. При чому гроші потрібно зберігати в банках. Для цього існує широкий вибір депозитних програм. «Наразі депозитні продукти пропонують привабливу дохідність у національній валюті і дають можливість зафіксувати її на тривалий термін», - розповіла представниця «Ерсте Банку».
Варто зауважити, що готівка – головний інструмент заощаджень українців. Експерти пояснюють, що недовіра до банківської системи викликана розчаруванням людей у вкладах в Ощадбанк та кризою 2008 року. «Ті гроші, які лежать під матрацами, не працюють на державу, не працюють на економіку, на нас з вами», - заявив Микола Карлін і припустив, що «під матрацами» українців лежить майже сімдесят мільярдів гривень. Економіст переконаний, що поклавши ці гроші на депозити, населення може допомогти самим собі.
Загалом же експерти радять зберігати гроші у нацвалюті та в доларах: так надійніше. Окрім того, варто слідкувати за рейтингами надійності банків, аби завжди бути впевненими в безпеці своїх коштів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
ТОП новини
live comments feed...