• Головна
  • Свій до свого по своє, або за чиї гроші кандидати підкуповують виборців?
16:01, 14 липня 2018 р.

Свій до свого по своє, або за чиї гроші кандидати підкуповують виборців?

Субвенції, які виділяються депутатам-мажоритарникам на розвиток їхнього регіону, давно перетворилися на політичний підкуп за наші з вами гроші.

Гроші на соціально-економічний розвиток регіонів роками розподіляються за принципом наближення до влади, - пише "etcetera".

Свій до свого по своє, або за чиї гроші кандидати підкуповують виборців?, фото-1

У першу чергу кошти отримують ті депутати-мажоритарники, які входять до певних політичних партій, або слухняно голосують за необхідні законопроекти. Ті ж депутати, які знаходяться в опозиції до влади, отримують значно менші кошти, а іноді і зовсім залишаються без субвенцій.

ЩО ТАКЕ СУБВЕНЦІЇ?

Субвенції – це кошти, які виділяються народним депутатам, обраним по мажоритарному округу. Кошти виділяються з державного бюджету на соціально-економічний розвиток округу.

Здавалося б, що для виділення коштів має існувати якийсь принцип. Наприклад, об’єм субвенції має залежати від кількості виборців в окрузі або ж від стану інфраструктури в цьому регіоні. Втім, як показує практика, субвенції частіше за все виділяються за одним принципом – наближеності до чинної влади, а публічних критеріїв розподілу субвенцій між регіонами просто не існує.

Лише у 2005 році субвенції розподілялися пропорційно до чисельності населення регіону, однак чесна схема не прижилася.

ХТО ОТРИМУЄ НАЙБІЛЬШЕ КОШТІВ?

Як зазначив аналітик Громадського руху ЧЕСНО Олексій Ведров у своїй статті для щотижневика «Дзеркало тижня. Україна», у 2017 році сума субвенцій склала 6,2 млрд гривень.

При цьому субвенції між регіонами розподілялися вкрай нерівномірно. Деякі округи у минулому році отримали понад 80 млн гривень субвенцій, у той час коли 18 округів залишилися зовсім без коштів.

Олексій ВЕДРОВ, аналітик:

Аналіз даних показав, що вирішальним чином впливають на розмір субвенції, виділеної на округ, чотири показники: політична приналежність депутатів, регіон, голосування цих депутатів за законопроекти, пов’язані з бюджетом, і володіння компаніями.

Найбільші суми у 2017 році передбачувано отримали представники від правлячих партій «Народного фронту» та БПП, а також ситуативні партнери влади – фракції «Воля народу» і «Відродження».

Зазначимо, що подібна схема не нова. Протягом останніх десяти років регіонам, де при владі була правляча партія, завжди діставалося більше коштів.


ЧОМУ СУБВЕНЦІЇ – ЦЕ ПІДКУП?

Субвенції зазвичай виділяють на інфраструктурні проекти. Це будівництво та реконструкція лікарень, шкіл та доріг. Сюди ж входить встановлення дитячих майданчиків та облаштування парків.

Нардепи не упускають можливості використати це покращення для власного піару, розповідаючи про реалізацію якогось проекту як про власну заслугу.

Насправді ж, реконструкція школи або лікарні проводиться за державні кошти! Ті кошти, які ми з вами сплачуємо у виді податків.

Таким чином, влада використовує бюджетні кошти для підвищення власного рейтингу на місцях. Перед виборами ця прірва між розмірами субвенцій буде лише збільшуватися.

Щоб припинити використання політиками бюджетних коштів для самопіару, необхідно скасувати субвенції, а гроші направити в центральний орган, який  розподіляв би їх між областями на конкурсній основі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підкуп #субвенції #виборці #кандидати #політика #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...