11:45, 16 липня 2018 р.
Скільки отримає Луцьк від продажу книгарень в центрі міста?
Від продажу двох комунальних приміщень на проспекті Волі у Луцьку, які раніше займали книгарні «Освіта» і «Планета», бюджет міста може отримати 20 мільйонів гривень надходжень.
Хоча депутати чомусь називають значно скромніші суми за продаж 260 квадратів у самісінькому центрі міста, - пише "Волинь 24".
СКІЛЬКИ МОЖНА ЗАРОБИТИ?
Наприкінці червня цього року у міськраді заявили про намір продати приміщення книгарні «Освіта», розташоване на проспекті Волі у Луцьку.
«Це єдине вільне приміщення в центрі, тому його можна буде дорого продати», – заявив депутат Сергій Була на бюджетній комісії Луцькради.
При цьому «Освіта» наразі продовжує працювати. А директорка книгарні Оксана Грінченко запевняє: до неї з міськради ніхто не звертався. А про намір продати нерухомість, яку вони займають вже майже 60 років, дізналася зі ЗМІ.
Директорка книгарні «Освіта» Оксана Грінченко дізналася зі ЗМІ, що їх збираються виселяти
Директорка книгарні «Освіта» Оксана Грінченко дізналася зі ЗМІ, що їх збираються виселяти.
Попри це, окремі депутати вже навіть називають конкретні цифри від продажу «Освіти» разом з «Планетою», яку виселили ще в минулому році.
Так, радник міського голови Ігор Поліщук прогнозує 8 мільйонів гривень надходжень до бюджету від продажу обох приміщень.
Утім ріелтори ринковою ціною на ці приміщення називають значно більші суми – від 10 до 20 мільйонів гривень, або 400-800 тисяч доларів.
За скільки реально продати книгарні у центрі Луцька
Книгарня «Освіта»
Книгарня «Освіта»
«Орієнтовну ринкову вартість я можу назвати вже сьогодні. Наприклад, магазин «Планети» я би оцінила так-от в середньому десь 150 тисяч доларів. Магазин «Освіта» десь в районі 250 тисяч доларів. Це в загальному. Але я думаю, що якби на аукціоні і на відкритих торгах при хорошому аукціоністові – можна було б її чи не подвоїти», – каже ріелторка Лариса Мусійчук.
PROZORRO В ПОМІЧ
Віднедавна міська рада зобов’язана реалізовувати комунальне майно через електронний майданчик Prozorro.
Про це розповіла начальниця відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко.
У березні 2018 року було опубліковано новий Закон «Про приватизацію державного і комунального майна», згідно з яким таке майно можна реалізовувати тільки через електронні торги.
«Планету» депутати виселили ще в минулому році
«Планету» депутати виселили ще в минулому році.
При цьому стартовою ціною при продажі, як зазначає чиновниця, за законом має бути балансова вартість майна.
«Тільки у випадку, коли відсутня балансова вартість, тоді ми будемо залучати незалежних експертів», – зауважує Алла Грабко.
У такому випадку стартова ціна на об’єкти буде дуже низькою. Адже, зі слів Алли Грабко, балансова вартість приміщення на 170 квадратів під «Освітою» – 28 тисяч гривень. А 90 квадратів, які раніше займала книгарня «Планета», оцінюють у 109 тисяч гривень.
Це пов’язано з тим, що остання оцінка приміщення відбулася ще в 60-х роках минулого століття: коли тільки-но звели будинок. З того часу балансова вартість лише знижується.
Будинок, в якому розміщені книгарні, збудовний в середині минулого століття
Будинок, в якому розміщені книгарні, збудований в середині минулого століття.
Тож фактично за два приміщення на 260 метрів квадратних у міськраді проситимуть 136 тисяч гривень, або трохи більше як п’ять тисяч доларів.
Алла Грабко вважає таку ціну занизькою.
«Можливо, ми пропишемо таким чином, щоб все-таки не балансова вартість… Тільки, можливо, нам треба буде консультуватися з юристами, можливо, з іншими містами. От до нас має приїхати навчати представник одного з операторів електронних майданчиків. Може, у них є відповіді на ці питання», – зазначає Алла Грабко.
Проте кінцева вартість приміщень залежатиме від того, наскільки підприємці бажатимуть їх придбати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...