Промо
15:13, 9 серпня 2018 р.
Як продати авто
Промо
Є два способи продати машину: через посередника і самостійно. У першому випадку ви втрачаєте 20-30% від вартості, у другому - витрачаєте багато зусиль і часу. Оптимальним варіантом, при наявності хоча б невеликого запасу часу, буде самостійний продаж.
1. Підготовка машини до продажу
Саме від товарного вигляду залежить наскільки швидко ви знайдете покупця і якою буде підсумкова ціна продажу. Набагато вигідніше трохи витратитися на усунення дефектів, що впадають в очі, ніж потім зменшувати ціну під час огляду.
Що потрібно зробити
Помити машину. Можна і самостійно, але краще з'їздити на мийку.
Вимити двигун. Краще за кілька тижнів, щоб він встиг трохи припасти пилом. Занадто чистий двигун і підкапотний простір викликають підозри — в такий спосіб перекупники приховують патьоки.
Відполірувати кузов. Дуже актуально якщо ваше авто темного кольору і на ньому чітко видно мікроподряпини.
Привести в порядок салон і багажник. Пропилососьте, протріть пил, відполіруйте приладову панель і дверні карти, приберіть все зайве з бардачка і багажника. Якщо в салоні є плями, то замовте хімчистку.
Усунути дрібні несправності. Виправте всі дрібниці, які відразу впадають в очі.
Чого робити не потрібно
Не фарбуйте кузов. Свіжа фарба навіть на невеликих ділянках викликає підозру про те, що машина побувала в ДТП.
Не міняйте витратні матеріали. Новий власник все одно буде їх міняти. Тому не потрібно витрачатися на ремені, масло, фільтри і гальмівну рідину.
2. Оцінка вартості автомобіля
Найлегший спосіб — подивитись оголошення зі схожими авто. так ви зможете дізнатися середню ціну. І вже відштовхуючись від неї, вибрати свою з урахуванням всіх переваг і недоліків вашого автомобіля.
На кінцеву вартість впливають:
Модель і рік випуску. Дізнайтеся середню ціну на моделі цього року і відштовхуйтеся від неї. Чим більш новий автомобіль машина, тим вище ціна.
Пробіг. Середній пробіг за рік — 10-20 тисяч кілометрів. Якщо пробіг вашої машини нижче середнього, то можна збільшити ціну, якщо вище — робіть знижку.
Комплектація. Чим краще комплектація, тим дорожче машина коштує. Але за умови, що всі опції працюють.
Тюнінг. Готуйтеся до того, що гроші, вкладені в аудіосистему, обважування і все інше, повернути навряд чи вийде. Тюнінг на ціну практично не впливає.
Країна виробник. Одна модель авто може випускатися на кількох заводах і конкретна збірка може оцінюватися більше. Якщо ви власник саме такого авто — збільшуйте ціну.
Двигун і трансмісія. Чим більше обсяг двигуна, тим дорожче авто. Бувають і винятки у вигляді конкретних більш вдалих моторів, але вони досить рідкісні. Автомат завжди дорожче механіки.
Кількість власників. Очевидно, що якщо ви не перший власник, то ціну потрібно знизити.
Робота двигуна і стан підвіски. Будь-які дефекти і збої приховати навряд чи вийде. Тому, якщо вони є, то знижуйте ціну.
Сервісна книжка. Вона завжди допоможе довести що автомобіль обслуговувався своєчасно. Якщо це так, то збільшуйте ціну.
Стан кузова. Якщо є вм'ятини, подряпини і інші похибки, то ціну знижуйте.
Стан салону. Чистий непрокурений салон — явище рідкісне і повинен коштувати дорожче.
Диски і шини. Якісні легкосплавні диски не тільки роблять автомобіль привабливішим, але і піднімають його ціну. Те ж саме з запасним комплектом шин.
Умови експлуатації та зберігання. Дбайлива експлуатація та гаражне зберігання підвищують вартість авто.
Під час обговорення ціни з покупцем всі перераховані вище фактори можна і потрібно використовувати в якості аргументів.
3. Выбір способу продажу авто
Способів декілька: авторинок і оголошення в інтернеті, газетах або безпосередньо на машині.
Оголошення в інтернеті. Найпопулярніший і ефективний спосіб. Ваше оголошення можуть побачити люди з різних міст країни.
Оголошення на машині. Найпростіший спосіб. Якщо ви часто буваєте в людних місцях, то ще й дуже ефективний. Ви купуєте наклейку "Продам", вписуєте номер телефону і клеїте на машину. Перевага теж очевидна: зовнішній вигляд авто покупці оцінюють відразу ж.
Оголошення в газеті. Спосіб досить застарілий і ефективним буде, швидше за все, для невеликих міст. У регіонах багато людей вдаються саме до газет, коли їм потрібно щось продати або купити.
Авторинок. Самий трудомісткий спосіб. З мінусів — велика кількість перекупників і необхідність оплати місця на стоянці. Але, на авторинках багато народу і є шанс швидко продати авто.
Який би спосіб продажу ви не вибрали, для зв'язку доведеться вказати номер телефону. Тому бажано купити нову сім-карту. Таким чином, не потрібно буде після продажу машини відповідати на дзвінки тих, хто запізнився з покупкою. А якщо вимикати телефон на ніч, то збережете свої нерви від нічних дзвінків.
4. Створення оголошення про продаж
В оголошенні повинна бути правда, тільки правда і нічого крім правди.
Що потрібно писати в оголошенні
Базова інформація. Модель, тип кузова, рік випуску, колір, об'єм двигуна, тип трансмісії, пробіг. На сайтах всі ці параметри вибираються в спеціальній формі.
Комплектація. Всі додаткові опції та обладнання вашої машини. Вказуйте все: шкіряний салон, ABS, клімат-контроль, електропривод дзеркал, підігрів сидінь, аудіопідготовка, подушки безпеки і т.д.
Заміна деталей. Перерахуйте види робіт і деталі, які змінювалися і ремонтувалися за останні пару років. Матеріали пропускайте.
Додатково. Опишіть все, що ви віддаєте разом з машиною: додатковий комплект гуми, килимки і т.д.
Ціна і контакти. Вкажіть час, в який ви доступні для зв'язку. Від опівнічних дзвінків вас це не вбереже, але кількість тих, що дзвонять в незручний час значно скоротиться. Також вкажіть чи доречний торг.
Фотографії. Якісні фото набагато важливіше опису. Тому фото повинні бути інформативними і якісними. Пошукайте хорошу камеру або замовте фотозйомку.
Фотографій повинно бути багато. Чим більше — тим краще. Пара фотографій зовнішнього вигляду з різних ракурсів, великі плани колісних арок і порогів, моторний відсік, багажник, загальний план салону, приладова панель, сидіння, стеля.
Текст. Не потрібно шаблонних фраз, які не несуть в собі ніякої інформації — вони дратують і насторожують. Краще почитайте огляди Джеремі Кларксона. Цілком ймовірно, що знайдете огляд вашої моделі і напишете текст для свого оголошення. Якщо не хочете вдаватися у подробиці, то краще відмовитися від текстового опису.
5. Спілкування з покупцями і торг
Найцікавіший і складний етап. Давайте розбиратися що говорити і як поводитися.
Головне — ввічливість і впевненість в собі. Будьте ввічливі, але при цьому суворі. Не дозволяйте покупцеві диктувати свої умови. А якщо ви будете розгублені або не впевнені в своїх відповідях, то покупець може подумати що ви приховуєте від нього щось важливе і відмовитися мати з вами справу.
Відповідайте на питання по суті і без ліричних відступів. Непотрібна інформація може викликати у покупця підозри у вашій чесності.
Якщо людина цікавиться виключно вартістю авто, то завершуйте розмову — це перекупник. За вашу ціну він машину не купить. Тільки витратить ваш час, торгуючись за суттєву знижку.
Місце зустрічі повинно бути зручним і для вас, і для покупця.
Діагностика машини в автосервісі повинна відбуватися з ініціативи та за рахунок покупця.
При зустрічі дайте покупцеві спокійно розглянути авто. Не відволікайте його, розхвалюючи машину. Коли у покупця виникнуть запитання, він задасть їх сам.
Під час тест-драйву за кермом повинні знаходитися тільки ви. При їзді не варто ризикувати зайвий раз. За законом підлості обов'язково потрапите в руки поліції або в машині що-небудь вийде з ладу.
Якщо покупця все влаштовує і він згоден на покупку, то обов'язково візьміть завдаток. Якщо ж покупець завдаток давати відмовляється, а просить просто притримати авто — не погоджуйтеся. Це означає що покупець залишає ваше авто "про запас" і навряд чи його купить. В такому випадку ввічливо попрощайтеся і їдьте.
Що не варто робити під час продажу авто
Не обманюйте покупця. Швидше за все, ваша брехня в результаті розкриється і призведе до неприємних наслідків.
Не продавайте машину родичам і друзям. У вас обов'язково попросять знижку, а при виникненні проблем прийдуть до вас скаржитися — і дружнім відносинам прийде кінець. Виняток — якщо ви впевнені в машині і родичів на 100%.
Не погоджуйтеся на продаж машини в розстрочку. Краще почекайте покупця з грошима або порадьте де-небудь позичити відсутню суму, якщо вже так сподобалася машина.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...