• Головна
  • В Україні шириться нова суїцидальна гра: що це та кому це вигідно
13:49, 23 серпня 2018 р.

В Україні шириться нова суїцидальна гра: що це та кому це вигідно

В Україні шириться нова суїцидальна гра: що це та кому це вигідно

В Україну може прийти нова смертельна гра на зразок "Синього кита" - МОМО. Щоправда, поки в соцмережах з'являються лише її двійники, а у кіберполіції ситуацію не коментують. Але на хвилі інтересу в мережі вже почали заробляти на страшних роликах до небезпечної забави.

Психологи кажуть, що подібні ігри мають вплив на нестійку психіку підлітків. А стояти за всім цим можуть ті, хто проводить експерименти з впливу інформаційних технологій, - пише OBOZREVATEL .

Як працює

MOMO у Whatsapp

МОМО - новий тренд інтернету. Ажіотаж викликало повідомлення поліції Аргентини про самогубство 12-річної дівчинки з Буенос-Айреса. В її телефоні поліцейські відшукали кілька повідомлень, пов'язаних із новою вірусною грою. Довгий час вона спілкувалася з 18-річним хлопцем, з яким обговорювала свої психологічні проблеми. Поліція вважає, що саме він відправив дівчинці посилання на МОМО.

Відкривши посилання, підліток починає отримувати різні інструкції від якоїсь МОМО. На фото ця істота виглядає як твір японського скульптора Мідорі Хаясі - страшна дівчина з виряченими очима, величезним ротом і курячими лапами. Вона розсилає страшні картинки із завданнями. Якщо ти не виконуєш інструкції, то тобі погрожують смертю, або кажуть, що твоя сім'я буде вбита, проклята тощо.

За словами поліції, аргентинській дівчинці надіслали фото ляльки у крові, і наказали зробити те саме із собою. Правоохоронці також відзначили схожість МОМО із грою "Синій кит", яка в минулому році захопила підлітків Росії та України і призвела до жертв.

МОМО не відповідає

В Україні шириться нова суїцидальна гра: що це та кому це вигідно, фото-1

Як з'ясував OBOZREVATEL, у соціальних мережах поширюють відразу кілька мобільних номерів, з яких можуть приходити інструкції від МОМО у What's App, і всі вони з різними кодами: +5266817***, +5731352***, +9945539***, + 1580313*** та інші.

Майже на всіх цих номерах стоять аватарки з фото МОМО, щоправда, востаннє їхні господарі заходили в месенджер ще у липні. Так що на наші повідомлення ніхто поки не відповів.

Заробіток на МОМО

У кіберполіції не змогли прокоментувати ситуацію з МОМО в Україні. А ось у соціальних мережах буквально останніми днями також почали з'являтися сторінки моторошного персонажа гри. Щоправда, жодна з них поки нікому не відповіла.

У забороненій у нас соцмережі "ВКонтакте" теж з'явилася МОМО. На сторінку однієї з них за кілька годин примудрилися підписатися десятки тисяч користувачів. Однак у понеділок, 6 серпня, буквально через півдня, ця сторінка вже була заблокована адміністрацією сайту.

Ймовірно, під ім'ям МОМО деякі користувачі соцмереж і YouTube тепер накручують собі підписників і перегляди, щоб надалі заробляти в інтернеті.

Наприклад, у YouTube ведуча каналу Анна П. вже один за одним викладає ролики, як вона спілкується з МОМО. В одному з них персонаж гри стукає до неї у двері рано вранці і залишає записки з вимогою написати їй у What's App о 21.00. Оскільки ведуча спізнюється на 10 хвилин, то МОМО їй погрожує і відправляє шукати чергову записку в районі гаражів. Там у темряві за нею женеться якась істота в чорному балахоні і білій масці. А вже за кілька годин ведуча повідомляє, що їй прислали страшне відео. До речі, ролики Анни П. набирають до 1-1,5 млн переглядів.

В Україні шириться нова суїцидальна гра: що це та кому це вигідно, фото-2

На думку блогера Олександра Барабошка (Крус-Крус), будь-яка резонансна тема викликає інтерес у тих, хто хоче зажити слави або професійно використовувати її для заробітку в мережі. "Тема "Синього кита" дуже активно використовувалася у соцмережах. Можливо, випадки самогубства підлітків були поодинокі, але писати про це було круто. Це емоційно забарвлена ​​тема, і її активно читають батьки, у них спрацьовує інстинкт захисту своїх дітей. Ті, хто поширює це, набирає трафік і аудиторію", - пояснив OBOZREVATEL Барабошко.

За його словами, 1-1,5 млн переглядів у YouTube - це дуже багато, але це може бути слава одного дня. "Хтось думає, що твоє життя після цього зміниться, насправді - ні. Я сам подібне випробував. У пам'яті ти залишишся як той, хто колись першим написав щось. Але є професіонали, які знають, як використовувати такі теми і як на них заробляти", - вважає Барабошко.

Хто за цим стоїть

А ось віце-президент Української асоціації психоаналізу Володимир Мамко вважає, що за подібними іграми можуть стояти ті, хто обкатує вплив інформаційних технологій на психіку людини.

"Вчені, які ведуть дослідження на замовлення політиків або якихось груп? Може, вивчають, як інформаційні технології впливають на психіку людей. Найвразливіші - це підлітки. Це "вічна" аудиторія. Вони орієнтовані на дорослих. Вони намагаються знайти себе, відповісти на питання - жити чи не жити. І якщо якийсь дорослий знає, як потрібно жити, то він може їх розвести на подвиг, на вчинок", - зазначив у розмові з нами Мамко.

Щоправда, далеко не всі підлітки схильні до таких ігор.

"Це певна категорія дітей, із нестійкою психікою. На них це і розраховано. Вони залежні від інших, хочуть відповідати чиїмось очікуванням, щоб їх любили батьки. І якщо вони відчувають загрозу, що буде погано їхнім близьким, мамі, наприклад, то вони готові виконати вимоги. Недарма ж придумали цю жінку-птаху. Це така страшна мама, якій треба підкорятися. Вони готові принести себе у жертву, накласти на себе руки, аби мама їх любила. Ось так їх розводять на почуття провини", - підсумував Мамко.

Перша жертва МОМО в Україні

У Кривому Розі 13-річна Софія намагалась здійснити самогубство. Інцидент вже пов'язали зі смертельною грою МОМО, посилання на яку знайшли серед контактів в її телефоні.

За словами друзів дівчинки, Соня була учасницею груп суїциду "Синій кит", і також "Червона сова". Страшний випадок стався ще 14 серпня, тоді дівчинка розіслала друзям повідомлення з текстом "Прощавайте, я сьогодні піду".

Коли діти отримали послання, кинулися до будинку Соні. За словами однокласників, вона сиділа на підвіконні, звісивши ноги. Потім дівчинка затиснула пальцями ніс і стрибнула.

Після падіння дитини доставили в Дніпропетровську обласну дитячу лікарню.

"Були спроби вийти з коми. Дівчинку ввели в штучний сон. Найголовніше на сьогоднішній день - це стан головного мозку і легень", - кажуть вони.

Життя Соні вдалося врятувати, її стан як і раніше залишається стабільно важким. Соня, як розповіли однокласники, сильно цікавилася МОМО і нібито навіть змогла з нею зв'язатися. Дівчинка показувала моторошне відео, яке їй нібито надіслала МОМО.

У поліції відкрили справу за статтею "Доведення до самогубства".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОМО #суїцид #гра #інтернет #поширення #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...